Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-11-13

Skelbiami XVII-osios Vilniaus tapybos trienalės atrankos rezultatai

Trienalė vyks 2020 m. gruodžio - 2021 m. kovo mėn.
Lietuvos dailininkų sąjungos vardu dėkojame menininkams, kurie, palaikydami kultūros ir meno iniciatyvas, aktyviai dalyvavo XVII-osios Vilniaus tapybos trienalės „[ne]determinuota“ atrankoje. Nepaisant nestabilios ir šiuo metu kultūrinį gyvenimą ribojančios karantino situacijos Lietuvoje, trienalės organizatoriai ieško būdų, kaip šį renginį įgyvendinti kuo mažiau redukuojant jo apimtis ir turinį.

Atsižvelgiant į esamą padėtį, šiuo metu numatome tokius trienalės įgyvendinimo formatus:


1. Fizinis ekspozicijų įrengimas Arsenalo bei Dūmų fabriko erdvėse. Parodos startuoja gruodžio 8 d. ir tęsiasi 2-4 mėn. (iki 2021 m. kovo pab.), viliantis, jog per šį laikotarpį kultūrinių įstaigų darbas bus atnaujintas ir parodas fiziškai bus galima lankyti. Derybose su atsakingomis institucijomis dėl atsižvelgimo į kultūros paslaugų teikimo specifiką ir tam tikrų lengvinimų galimybes, aktyviai dalyvauja ir Lietuvos dailininkų sąjunga.
2. Virtualus 3D turas po parodas. Įrengtos ekspozicijos bus skenuojamos jų skaitmeninė versija talpinama specialiose platformose, kuriose žiūrovas galės naviguoti erdvėse ir virtualiai „lankyti“ parodą net ir jai fiziškai pasibaigus.
3. Skaitmeninis trienalėje dalyvaujančių kūrinių katalogas. Svarstoma galimybė išleisti ir spausdintinį formatą.

 

Informuojame, kad įvertinus visas atrankai pateiktas paraiškas ir susumavus komisijos balsus dėl siūlomų kūrinių atitikties trienalės temai ir įtraukimo į parodas, skelbiame ekspozicijos lietuvių dalyvių sąrašą.

Trienalės dalyviai (Lietuva): Gabrielė Aleksė, Kristina Ališauskaitė, Gytis Arošius, Romas Balinskas, Elena Balsiukaitė, Ričardas Bartkevičius, Raminta Blaževičiūtė, Ina Budrytė, Ramūnas Čeponis, Kipras Černiauskas, Indrė Ercmonaitė, Pranas Griušys, Domas Ignatavičius, Adomas Jacovskis, Gustas Jagminas, Gintaras Palemonas Janonis, Jūratė Jarulytė, Raimonda Jatkevičiūtė, Agnė Jonkutė, Vidmantas Jusionis, Adelė Liepa Kaunaitė, Jolanta Kyzikaitė, Lukas Kolmogorcevas, Irma Leščinskaitė, Linas Liandzbergis, Kęstutis Lupeikis, Andrius Makarevičius, Akvilė Malukienė, Vilmantas Marcinkevičius, Eimutis Markūnas, Liudas Matijošius, Donata Minderytė, Eglė Norkutė, Monika Radžiūnaitė, Mindaugas Skudutis, Julija Stankevičiūtė, Laisvydė Šalčiūtė, Vytautas Tomaševičius, Arūnė Tornau, Aira Urbanavičiūtė, Marta Vosyliūtė.

 

Dėl konkrečių kūrinių ir tolesnės eigos artimiausiu metu su kiekvienu dalyviu asmeniškai susisieks parodos rengėjai ir koordinatoriai.


rengėjų inf.

 
Atgal