Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-10-23

Audriaus Gražio ir Broniaus Gražio darbų paroda

Nuo spalio 21 dienos Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiosios scenos fojė.

AUDRIUS GRAŽYS gimė 1963 06 14 Kaune. 1982 m. Baigė Kauno Stepo Žuko dailės technikumą. 1989 m.-Vilniaus dailės akademiją, tapybą. Dailininkų sąjungos narys nuo 1993 m.


Tapytojas, scenografijų bei instaliacijų autorius surengė daugiau nei 50 personalinių ir 70 bendrų parodų Lietuvoje ir užsienyje. Keletą metų praleidęs Belgijoje bei Prancūzijoje gyvena ir kuria Vilniuje. 2016 m. apdovanotas aukščiausiuoju Lietuvos dailininkų sąjungos apdovanojimu – auksiniu ženkliuku už meninės kūrybos įvairiapusiškumą ir refleksyvumą.


BRONIUS GRAŽYS (1934-2013) aktorius, poetas, režisierius, kolekcininkas. Nuo 1968 Kaipėdos dramos teatro aktorius, o vėliau ir režisierius. Daugiau nei pusantro šimto vaidmenų teatre ir kine, penkios poezijos knygos , meno kolekcija ir tapybos darbai – neįkainojamas plačios visa apimančios asmenybės dvasinis palikimas.


“Gimiau aktorių Broniaus Gražio ir Nijolės Narijauskaitės šeimoje. Prieš studijuodamas aktorystę, tėtis svajojo tapti dailininku. Tačiau, prieš stojamuosius egzaminus, nuėjęs į tuometinį Dailės Institutą ir, pamatęs kitų stojančiųjų atneštus darbus, saviškius suplėšė ir nusprendė tapti aktoriumi. Man išvykus studijuoti į Kauną, atradęs mano dažus, vėl griebėsi teptuko.


Jis ne tik vaidino bei režisavo, bet buvo ir aistringas kolekcionierius. Jo kolekcijoje: meno atvirutės, knygos, ženkliukai, pašto ženklai, laikrodžiai, žymių žmonių autografai, tačiau didžiausia jo aistra buvo– Lietuvos tapytojų kūriniai. Kai persikėlėme į naują, didesnį butą, visų kambarių sienas užpildė tapybos darbai. Kolekcija vis didėjo, o tarpai tarp darbų – mažėjo. Panašu, kad gyvendamas tokioje aplinkoje, buvau užprogramuotas savo ateitį susieti su menu. Todėl nenuostabu, kad mano pirmasis tapybos mokytojas buvo tėtis“. (Audrius Gražys).

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71, LT-44304 Kaunas.
2020 10 21
 
Atgal