Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-10-21

Kviečiame DAILININKUS į praktinį-patyriminį plenerą ir paieškas NAUJAI kūrybinei saviraiškai!

Dėl ribojimų renginiams plenerą perkeliame į lapkričio 14-15 d. Sekite informaciją https://www.facebook.com/events/427945754855580

 

Plenere pasigilinsime į:
• meno aplinkoje vykstančius POKYČIUS,
• KŪRYBOS psichologiją ir neuromokslo ATRADIMUS,
• meno VAIZDINIŲ, kūrybinių STEREOTIPŲ ir AUTENTIŠKOS saviraiškos esmę.

Plenero metu praktikuosime INTUITYVIOS ESTETIKOS kūrybos metodą kaip priemonę atrasti naujas išraiškas savo kūryboje.

 

Įkvepiančioje inTegra House gamtos aplinkoje vyksiančiame plenere apsijungs:

 

• PASKAITOS: kūrybos psichologija, neuromokslo įžvalgos, metamodernizmas kaip nauja meno kryptis.
• ATVEJŲ ANALIZĖ: dailininkų asmenybės, jų gyvenimo ir kūrybos ryšys.
• KŪNO PRAKTIKOS: kūno pajauta ir kūrybinės būsenos atradimas.
• KŪRYBINĖS PRAKTIKOS: intuityvios estetikos metodo praktika ir taikymas savo kūryboje.

 

INTUITYVIOS ESTETIKOS kūrybos metodas ir jo įtaka dailininkų kūryboje kaip mokslinis tyrimas pristatytas mokslinėse konferencijose Singapūre (2018 m.), Indonezijoje (2018 m.), Italijoje (2019 m.). 2020 metų sausio mėnesį mokslinis straipsnis publikuotas tarptautiniame moksliniame žurnale PEOPLE: International Journal of Social Sciences.

 

PLENERĄ ves INTUITYVIOS ESTETIKOS kūrybinio metodo tyrimo bendrautorės:

 

• RASA BALTĖ-BALČIŪNIENĖ - intuityvios estetikos meno ir dizaino platformos AMRES ART įkūrėja, autentiškumo programų kūrėja ir vedančioji, „HAI Instituto“ (15 m.) ir “Femina Bona” (25 m.) įkūrėja.

 

• dr. Marina Chekmareva – meno istorikė, kritikė, teoretikė ir kuratorė, šiuo metu dirbanti „Ermitažo“ muziejuje Sankt Peterburge. Dr. Marinos Chekmarevos specializacija – XX–XXI amžiaus dailė. Ši menotyrininkė yra daugybės mokslinių ir apžvalginių straipsnių autorė, kurios dėmesio centre – XX amžiaus meno problematika ir šiuolaikinio meno procesai. Marina aktyviai dalyvauja tarptautinėse mokslinėse konferencijose Rusijoje ir Europoje, dėsto universitete.

 

Naujai kūrybinei išraiškai svarbiomis neuromokslo įžvalgomis dalinsis:

 

• Dr. Nicole Van Hoeck,(Vokietija, nuotolinė paskaita)
Dr. Nicole Van Hoeck tyrinėja kūrybinį mąstymą psichologiniu ir neuromoksliniu aspektais. Savo tyrimus ji atlieka visame pasaulyje, o jos moksliniai straipsniai publikuojami aukščiausio lygio moksliniuose žurnaluose, tokiuose kaip – „Frontiers in Human Neuroscience“ ir „NeuroImage“.

 

Šiuo metu mokslininkė moko žmones ir įvairių organizacijų atstovus, kaip, pasitelkus mokslą ir patirtį, keisti kasdienius įpročius, o savo žinias ir kūrybiškumą perkelti į aukštesnį lygmenį: kaip suteikti savo idėjoms aiškią formą, permąstyti realybę ir įsivaizduoti galimybes, siekiant visapusiškos sėkmės.

 

Dalyvavimas plenere nemokamas, projektą „Intuityvios estetikos platforma menui ir dizainui“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Organizatorius - HAI Institutas. Partneriai - Lietuvos dailininkų sąjunga, inTegra House ir Femina Bona

 

Projekto siekis - pristatyti intuityvios estetikos kūrybos metodą, sukurti intuityvios estetikos meno ir dizaino platformą bei joje pristatomus darbus.

 

Dėl riboto dalyvių skaičiaus, norinčius dalyvauti prašome užsiregistruoti, užpildant šią formą shorturl.at/juX56 iki antradienio, lapkričio 3 d.

 

Dalyvavimas bus patvirtintas lapkričio 4 d.

 

LAUKIAME JŪSŲ!

 

 
Atgal