Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-10-20

Arūno Semėno paroda „Gintaro džiazas“

Parodos atidarymas spalio 21 d. (trečiadienį) 17:30 val. Baltijos gintaro meno centre.

Parodoje jūs galėsite pamatyti juvelyriką, kuri buvo daryta leidžiant kūrybai laisvai vingiuoti, tarsi džiazo melodijai. Taip pat atidarymo metu galėsite pabendrauti su pačiu autoriumi.


Atsižvelgiant į LR Sveikatos Apsaugos ministro 2020.10.09 sprendimą, norint sudalyvauti parodos atidaryme yra būtina išankstinė registracija.


Registruotis galite arba e-paštu bgmc@ambergallery.lt arba telefonu 860789131.


Taip pat primename, kad renginio metu yra privaloma dėvėti veido kaukę, tad nepamirškite pasiimti jos
.

 

Arūnas Semėnas – juvelyras, gimęs Panevėžyje 1965m. Savo, kaip juvelyro, kelią pradėjo Kauno taikomosios dailės technikume. Čia baigęs juvelyrikos meno studijas, gavo siuntimą dirbti į tuometę Druskininkų meno gaminių įmonę „Ūla“. Po aštuonių metų, įmonei užsidarius, Arūnas darbus tęsė kitose juvelyrikos firmose, tokiose kaip „Inkliuzija“, „Sidabrinė kamėja“, kur buvo atsakingas už naujų juvelyrinių gaminių kūrimą ir dizainą. Iš visų sukauptų 30 metų darbo patirties, maždaug pusę iš jų dirbo individualiai. Ne kartą dalyvavo tarptautinėse Baltijos juvelyrikos parodose „Amber Trip“, tačiau tik šiais metais nusprendė surengti savo pirmąją autorinę parodą Vilniuje – mieste, į kurį dar visai neseniai persikėlė gyventi ir kurti.

 

A. Semėnas šioje parodoje pristatys savo autorinę juvelyriką, kurioje gintaras susijungia su sidabru bei kitais elementais, tarsi skirtingi instrumentai mužikos grupėje, sukurdami viliojančią ir užburiančią melodiją.


Ruošdamasis savo pirmajai autorinei juvelyrikos parodai, svarsčiau, koks pavadinimas geriausiai atspindėtų mano kūrybą. „Gintaro džiazas” atėjo spontaniškai, kaip ir pats džiazas - laisvas, dinamiškas, nevaržantis stilius. Kurdamas savo darbus klausydavau džiazo meistrų, jų improvizacijų, „grojimo tarp natų“. Tai padėjo man nenukrypti nuo temos ir pasiekti medžiagos, formos ir turinio vientisumą.

 

Kai kuriuos kūrinius norėčiau atkartoti, bet žinau, kad lygiai tokio pačio nepavyks padaryti, nes tikrieji menininkai-meistrai nuolat ieško naujų kūrybinių būdų ir galimybių išraiškingoms idėjoms atskleisti.

 

Mano sukurti juvelyrikos dirbiniai skirti išlavinto meninio skonio, sakyčiau, drąsiai moteriai, kuri nebijo būti pastebėta ir įvertinta. Juk tokiai moteriai reikalingas originalus, autentiškas papuošalas, kuris pabrėžtų jos individualumą, išskirtinumą.

 

Visi pristatomi darbai buvo sukurti skirtingais laikotarpiais. Jie gimdavo spontaniškai arba bręsdavo ilgai, kaip geras raudonas vynas. Stengiausi atrasti balansą tarp amato įgūdžių ir meno išraiškos. Mano kūriniuose, tiek ankstesniuose, tiek ir naujausiuose, jaučiasi spontaniškumas ir ekspresyvumas. To ir siekiau ruošdamasis šiai parodai.


Arūnas Semėnas


Paroda veiks iki lapkričio 29 d.

Baltijos gintaro meno centras, Šv. Mykolo g. 12, Vilnius.
2020 10 21–11 29
 
Atgal