Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-10-19

Eglės Jesulaitytės tekstilės paroda „Rudens valanda”

Gerbiamieji, maloniai kviečiame apžiūrėti tekstilės parodą „Rudens valanda” ministerijos I aukšte ir EŠD koridoriuje (IV aukšte).

 

Anksčiau besileidžianti saulė, vakarais vis labiau primena apie artėjantį rudenį – norų, lūkesčių, minčių išsiskleidimą. Nėriniai, audiniai, karpiniai ir piešiniai išplečia errdvę ir suteikia ramybės, tiesia taką į žiemos šventes. Siūlų lankstumas ir minties trapumas susipynė į parodos audinį, ir tęsia gyvenimą žiūrovo vaizduotėje.


Parodoje bandau atskleisti žmogaus ilgesį kažko aukštesnio, didesnio, gilesnio už save patį. Amžinieji simboliai smelkiasi senoviškumu, užpildo vidų. Tas, kuris auga (kryžius, medis, žmogus, bokštas, delnas) tampa amžinybės įkaitu - prikelia iš nebūties buvusį, mintyse jau gyvendamas būsimą gyvenimą. Pats gi lieka tik taškeliu, kryželiu gyvenimo ir pasaulio vaizdinyje.

Eglė Jesulaitytė


Apie autorę –

Eglė Jesulaitytė baigė Vilniaus dailės akademiją, surengė kelias dešimtis personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Naudodama tradicines tekstilės technikas ir medžiagas (gobeleną, nėrinius, aplikacijas ir siuvinėjimą), kuria originalius, įtaigius, šilumą skleidžiančius darbus. Stilizuotos figūros, įvairūs meniniai sprendimai atskleidžia savitą autorės pasaulio suvokimą. Įkvėpimas, polėkis, svajos, nepasiekiamo siekis asocijuojasi su tikėjimu geresniąja būties puse.

Parodą autorė skiria paskutinio tarpukario Lietuvos užsienio ministro, jos šeimos šviesuolio, Juozo Urbšio atminimui.

 

 
Atgal