Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-10-05

Eglės Rakauskaitės personalinė paroda „NE (Priklausomi)“

Buitinių stiklo objektų, perdirbtų iki organinių formų vitražo, parodos „NE (Priklausomi)“ idėja kilo susidomėjus pastarųjų metų tendencija – parodas rengti kamerinėse, darbinėse ar netipiškos parodų salės erdvėse. Tokia praktika išsaugo individualų santykį ir patį įsiterpimo į viešą erdvę pretekstą. Tampa svarbus pats kūrinys, o ne projektiniai tikslai ar kiti „išoriniai dalykai“. Bibliotekos erdvė sukuria tokiai idėjai dėkingą situaciją.

 

Parodos dėka iškeliama ekologiškai brandi idėja, skatinanti atkreipti dėmesį į aplinkos ekologiją, antrinį stiklo taros ir atliekų panaudojimą. Stiklo gamybai išeikvojama begalė energijos ir žaliavų. Parodos lankytojai galės pamatyti, kaip kūrybiškai perdirbamas stiklo depozitas, kuris atsidūręs gamtinėje aplinkoje, dūlėtų šimtus metų. Tai puiki teminė provokacija, skatinanti nežabotą vaizduotę ir kviečianti į stiklą pažvelgti neįprastai, kūrybiškai ar net su marginaline potekste, paverčiant stiklo tarą provokuojančiomis interjero detalėmis.


Eglė Rakauskaitė 2004 m. Vilniaus dailės akademijoje įgijo menų magistro laipsnį (monumentaliosios dailės-vitražo spec.). 2002 - 2003 m. studijavo architektūrinį, karštą ir skulptūrinį stiklą, kompiuterinę grafiką Sanderlando universitete Anglijoje (Socrates/Erasmus programa). Menininkė gyvena ir kuria Vilniuje. Organizuoja projektus bei parodas, rašo straipsnius, skaito pranešimus ir veda užsiėmimus architektūrinio meninio stiklo bei vitražo tema. Nuo 1996 m. yra dalyvavusi daugiau nei 60-yje parodų, simpoziumų, tarptautinių projektų. Vitražo, meninio stiklo, tapybos, piešimo, akvarelės technika atliktus kūrinius menininkė yra eksponavusi Lietuvos, Vokietijos, Anglijos, Latvijos, Nyderlandų, Lenkijos, Baltarusijos muziejuose bei galerijų erdvėse. Nuo 2000 m. sukūrė ir instaliavo per 30 vitražinių kompozicijų tiek privačių gyvenamųjų namų interjerams bei eksterjerams, tiek viešosioms erdvėms Lietuvoje, Norvegijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Ukrainoje. 2014 – 2018 m. dirbo restauratore Lietuvos nacionaliniame muziejuje. 2018 – 2020 m. dirbo dailininke – vadybininke VšĮ „Vitražo manufaktūra“.


Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

 

Pilaitės biblioteka, Nidos g. 2, Vilnius.
2020 10 02 - 10 31
 
Atgal