Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-10-05

Dailės terapeutų darbų paroda “EGO TU SUM”

Spalio 5 - 25 d. Lietuvos medicinos bibliotekoje.

Ji dedikuojama Šv. Lukui, medikų ir menininkų globėjui, kurio diena minima spalio 18 d. Parodoje dalyvauja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto jungtinės magistro studijų programos „Dailės terapija“ studentai ir absolventai.


Dailės terapija yra viena iš keturių pasaulyje oficialiai pripažintų meno terapijos sričių, greta muzikos, dramos, šokio-judesio terapijų, ir yra skirta žmogaus kūno ir sielos sveikatos stiprinimui, pasitelkiant dailę, kūrybos vyksmą ir psichoterapinius santykius.

 

Parodos sumanymas gimė mąstant apie dailės terapeutų profesinę tapatybę, vietą sveikatos apsaugos sistemoje ir socialinėje sferoje. Dailės terapeutai Lietuvoje ruošiami nuo 2013 m., Lietuvos sveikatos mokslų universitete pradėjus vykdyti jungtinę su Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetu magistro programą. Ši programa suteikia formalųjį universitetinį dailės terapijos išsilavinimą ir dailės terapeuto kvalifikaciją, atitinkančią europinius profesinius reikalavimus. Nuo 2016 m. programa yra pilnateisė ECARTE narė (European consorcium for Arts Therapies Education). Dailės terapijos studijose įgyjama dailės, medicinos, psichologijos, psichoterapijos žinių ir praktinio patyrimo. Baigę programą dailės terapeutai įgytas žinias taiko medicinos, psichosocialinės reabilitacijos, reabilitacijos, socialinėse, švietimo, ugdymo, penitencinėse įstaigose.

 

Svarbus dailės terapeuto profesinio pasirengimo aspektas – savęs pažinimas, grindžiamas principu, jog tik gerai pažinęs save gali pažinti kitą. Vienas iš būdų, šalia supervizijų, intervizijų, yra kūrybinė veikla. Dailės terapeutai nuolatos reflektuoja savo patirtį per meninę raišką, rengia parodas.


Lietuvos medicinos bibliotekoje vyksiančioje parodoje galima pamatyti Aušros Poškutės Stasiulevičienės, Mildos Butkevičiūtės, Skaidrės Butnoriūtės, Rūtos Adomaitienės kūrinius.

Parodos kuratorė Aušra Poškutė Stasiulevičienė
Vilniusart@gmail.com

Lietuvos medicinos biblioteka (Kaštonų g. 7, Vilnius).
2020 10 05 – 10 25
 
Atgal