Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-09-30

Dominyko Sidorovo personalinė tapybos paroda „Elnio kakta“.

Paroda atidaroma rugsėjo 30 d. 17.30 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje.

Rugsėjo 30 d. 17.30 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Dominyko Sidorovo personalinė tapybos paroda „Elnio kakta“. Parodoje bus pristatomi 2019 ir 2020 metais sukurti paveikslai, tarp kurių ir patys naujausi dailininko kūriniai.

 

„Pagrindinis Dominyko Sidorovo kūrybos motyvas yra daiktas. Tai – kasdienis, nesvarbus, paprastas, kartais net nuobodus aplinkos objektas. Ilgai stebėdamas arba atvirkščiai, tik akies krašteliu užkabindamas kiek neįprastą objektą, autorius jį dekonstruoja, deformuoja ir fragmentuoja. Taip tapytojo apvalantis žvilgsnis palieka tik ženklą, kuris byloja apie mūsų aplinkos daugiaprasmiškumą. Diskinio pjūklo negatyvas virsta lietaus lašais ant lango, senas radijo imtuvas plevėsuoja kaip vėliava“, – parodos anotacijoje rašo menotyrininkas Marius Vabalas.

 

Pasak menotyrininko, toks, tam tikra prasme obsesyvus, daiktų žymėjimas prieš daugiau nei metus pradėjo „Daiktų manifestą“.

 

 

„Tai Dominyko Sidorovo tęstinis projektas apie daiktus bei jų pasakojamus žmonių būties naratyvus. Paroda „Elnio kakta“ yra „Daiktų manifesto“ dalis apie daiktus ir kelerių metų laikotarpį, kurį nubrėžia elnio kaktos ženklas, savyje talpinantis daugiaprasmybę. Žvėries kaktos fragmentas virsta amfora, kauke ar dar kažkuo. Parodos pagrindinis veikėjas yra elnio kaktos motyvas, kuris autoriaus kūryboje atsikartoja ir virsta parašu. Paskutinė šio persekiojančio motyvo stadija – paveikslas „Kaukė iš elnio kaktos“ – bus pirmą kartą pristatoma šioje parodoje“, – rašo M. Vabalas.

 

Dominykas Sidorovas (g. 1993 m. Panevėžyje) – jaunosios kartos tapytojas. Šiais metais kūrėjas įgijo tapybos magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje (VDA). Nuo 2016 metų D. Sidorovas aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengęs personalinių parodų bei dalyvavęs tarptautinėje meno mugėje Vienoje. 2019 m. Vilniaus galerijoje „Vartai“ surengta šio menininko personalinė paroda „Metonimija“. Jo paveikslų yra įsigiję privatūs Austrijos, Nyderlandų, Italijos, Vokietijos, Norvegijos ir Lietuvos kolekcininkai.

 

2015 metais VDA Tapybos katedra skyrė D. Sidorovui Justino Vienožinskio premiją. 2019 metais autoriui suteikta Panevėžio miesto savivaldybės meno stipendija.

 

D. Sidorovo personalinė tapybos paroda „Elnio kakta“ Dailės galerijoje veiks iki spalio 24 dienos.

 

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

 

Straipsnio iliustracija:

Dominykas Sidorovas. Bandymas atsikratyti demonų Nr. 2. Ryto vėliava, 2020

Panevėžio miesto dailės galerija (Respublikos g. 3, Panevėžys).
2020 09 30–10 24
 
Atgal