Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-09-30

RUPERT ALUMNI PARODA „KITI KAMBARIAI“ DAILININKŲ SĄJUNGOS GALERIJOJE

Parodos atidarymas spalio 2 d., penktadienį, nuo 17 val.

„Taigi pasaulis, kokį jį įsivaizduojame šiame kambaryje, gali būti panaudotas pasiekti kitus kambarius, vedančius į kitus pasaulius, kurių anksčiau neįsivaizdavome“*

 

Spalio 2 d., penktadienį, 17-21 val. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) atidaroma grupinė paroda „Kiti kambariai“, pristatanti Rupert rezidencijos ir alternatyvios edukacijos programų dalyvių specialiai parodai sukurtus bei senesnius kūrinius. Paroda organizuojama bendradarbiaujant su Dailininkų sąjungos galerija ir yra susieta su Rupert 2020 metų viešąja programa, skirta rūpesčio ir tarpusavio priklausomybės temoms.

 

Mūsų gyvenimai yra įsipainioję į sudėtingus tinklus, kuriuose formuojasi palaikymo struktūros. Trapios, kartais nepatogios ar keistos, šios struktūros atrandamos vos pastebimuose gestuose, jausmuose, atmosferoje, kaip liesti švelnus ligoninės antklodės audinys ar balsas, kurio garsas saugo atminimą. Jos formuojasi mūsų artimiausioje aplinkoje, rūpestingai, dėmesingai, neretai be žodžių, iš mažų elementų. Lyg organiška vietinė architektūra, šios struktūros yra rezgamos iš istorijų, kurias renkame, dalijamės ir nuolat permąstome. Jos gali padėti stumtis į priekį, skatinti pokyčius, atkurti ar taisyti sudilusias detales. Mums jos padeda įsivaizduoti, fantazuoti ir išlaikyti viltį, kai pritrūkstame laiko, erdvės ar energijos.

 

Laikotarpiais kaip šis, kuriame dabar gyvename, rūpesčiu ir darbu konstruojamos palaikymo struktūros išnyra į paviršių. Neretai tokie momentai suteikia galimybę persikelti iš uždaro, tamsaus individualizmo ir konkurencijos kambario į neaprėpiamą bendrybių tinklą.

 

Parodos menininkai: Kah Bee Chow, Leah Clements, Milda Januševičiūtė, Renée Akitelek Mboya, Joshua Schwebel, Edward Thomasson, Romily Alice Walden.

 

Papildoma informacija apie pristatomus kūrinius parodos lankytojams bus prieinama virtualiais audio ir tekstinio gidų formatais.

 

Parodos atidarymas spalio 2 d., penktadienį, nuo 17 val.

 

Nuo 19:30 val. vyks turas po parodą su menininkais Milda Januševičiūte ir Joshua Schwebel, ir kuratoriais Kotryna Markevičiūte ir Yates Norton.

 

Paroda veiks spalio 2–31 d. Dailininkų sąjungos galerijoje, Vokiečių g. 2, Vilnius. Lankymas pirmadieniais–penktadieniais 10–18 val., šeštadieniais 10–16 val., sekmadieniais – uždaryta.

 

Dėl jūsų saugumo lankytojų skaičius parodoje vienu metu gali būti ribojamas. Kviečiame nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes.

 

*Ištrauka iš Lanos Wachowski, vienos iš filmų trilogijos „Matrica“ režisierių ir scenarijaus autorių, kalbos sakytos priimant apdovanojimą „Matomumo“ kategorijoje, Žmogaus teisių kampanijos apdovanojimuose 2012 metais. Apdovanojimas režisierei suteiktas už viešą kalbėjimą apie transseksualų teises ir savo asmeninę patirtį.

 

PARODOS RENGINIŲ PROGRAMA:

Spalio 5 d., 19 val.
Eli Clare, „Brilliant Imperfection Amidst the Pandemic“, virtuali paskaita (transliuojama Rupert Youtube paskyroje)

 

Spalio 19 d., 19 val.
Bik van der Pol, „On behalf of: a workshop on guiding“, virtualios dirbtuvės, skirtos gidavimui ir meno mediacijai (daugiau informacijos netrukus, reikalinga registracija, dirbtuvės vyks Zoom platformoje)

 

Spalio 27 d., 19 val.
Lisa Robertson, „Geomantic Slumber“, virtuali paskaita (transliuojama Rupert Youtube paskyroje)

 

Spalio 31 d., 18 val.
Leah Clements performansas „Hyperbaric“


Antroji performanso, pristatyto Somerset House Studios programoje‚ „Hyperfunctional, Ultra Healthy“ Londone 2020 m., versija Dailininkų sąjungos galerijoje, Vokiečių g. 2, Vilnius
---

Parodos kuratoriai: Leah Clements, Kotryna Markevičiūtė, Yates Norton.
Parodos koordinatorės: Gabrielė Marija Vasiliauskaitė, Ernesta Šimkutė.
Parodos architektė: Julija Reklaitė.
Dizaineriai: Nerijus Keblys ir Mantas Rimkus.
Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba.
Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, paroda yra projekto „Who cares“, iš dalies finansuojamo Kūrybiškos Europos programos lėšomis, dalis.
Partneriai: Dailininkų sąjungos galerija, Lietuvos dailininkų sąjunga, Pakrantė.
Dėkojame: Audriui Jankauskui, Carl Schwebel, David Moerti, Eglei Trimailovaitei, Elui Ramanauskui, Ernestai Molotokienei, Ernestai Šimkutei, Gabrielei Labanauskaitei, Gabrielei Petkevičiūtei, Gintarei Jonaitytei, Harley Aussoleil, Ignei Narbutaitei, Mark Barker, Mišai Skalskiui, Nacionalinei dailės galerijai, Lamų slėniui, Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui, Simon Ward, Vilnius Tech Park.

Dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 2, Vilnius.
2020 10 02 - 10 31
 
Atgal