Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-08-19

Kvietimas prisijungti prie meno rezidencijų poveikio tyrimo

Lietuvos kultūros tarybos užsakymu tyrimą „Meno rezidencijų poveikio vertinimas“ atliekanti „Xwhy / Supratimo agentūra“ šią savaitę ir kitą savaitę Kintuose ir Vilniuje rengia susitikimus-dirbtuves, skirtas aptarti Lietuvoje vykstančių meno rezidencijų veiklas ir jų daromą poveikį.

 

Šie susitikimai-dirbtuvėse, kuriuose kviečiami dalyvauti meno rezidencijų atstovai, menininkai-rezidentai (tiek rezidavę Lietuvoje, tiek užsienio rezidencijose), vietos bendruomenės, savivaldos atstovus, – viena iš vykdomo tyrimo „Meno rezidencijų poveikio vertinimas“ dalių. Šiuo tyrimu siekiama įvertinti Lietuvoje vykstančių meno rezidencijų poveikį kūrėjui, aplinkai ir kitiems veiksniams bei pateikti rekomendacijas Lietuvos meno rezidencijų įgyvendinimui ir Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamai programai „Menininkų ir kultūros kūrėjų rezidencijos Lietuvoje“.

 

Tyrimą sudaro dvi – teorinė ir praktinė – dalys. Įgyvendinant pirmąją, buvo analizuojamos Lietuvoje vykstančios meno rezidencijos, Lietuvos kultūros tarybos sukaupta statistika, literatūros ir kiti teoriniai šaltiniai. Praktinę dalį sudarys susitikimai-dirbtuvės ir papildoma meno rezidencijų organizatorių ir dalyvių apklausa.

 

Meno rezidencijas Lietuvoje kuruojančias organizacijas labai kviečiame sudalyvauti apklausoje ir užpildyti trumpą anketą (užtruksite iki 10 minučių) apie vykdomas veiklas. Apklausos atsakymų tyrimo rengėjai lauks iki rugpjūčio 28 dienos.

 

Susitikimai-dirbtuvės vyks rugpjūčio 20 d. „Kintai Arts“ rezidencijoje Kintuose ir rugpjūčio 24 d. „Miesto laboratorijoje“ Vilniuje. Susitikimų-dirbtuvių metu dalyviams bus pristatyti tarpiniai tyrimo rezultatai, bus diskutuojama įvairiais su meno rezidencijų įgyvendinimu susijusiais klausimais. Dirbtuvių medžiaga ir rezultatai bus įtraukti į tyrimą, bei prisidės prie geresnio ir tikslingesnio rezidencijų veiklų planavimo ir finansavimo, bei darnaus santykio su aplinka skatinimo. Norintieji sudalyvauti dirbtuvėse vis dar gali užpildyti registracijos formą.

 

Viešai pristatyti tyrimo rezultatus planuojama šių metų pabaigoje.


Lietuvos kultūros tarybos informacija

 
Atgal