Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-08-19

TARPTAUTINIS KAULINIO PORCELIANO SIMPOZIUMAS

Kaunas, 2020

Kaune surengtas jau dvidešimtas tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas. Simpoziumas vyksta Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto keramikos dirbtuvėse, kur tarptautinė menininkų komanda kuria meno kūrinius iš kaulinio porceliano.


Dėl Covid- 19 pandemijos Kaulinio porceliano simpoziumas susiduria su naujais iššūkiais. Užsidarius valstybių sienoms, kai kurie dalyviai negalėjo atvykti į Lietuvą dėl įvestų apribojimų ir privalomos izoliacijos. Tačiau menininkė iš JAV Allison Safford dalyvauja simpoziume nuotoliniu būdu. Jos kuriamai meninei instaliacijai reikalingos detalės spausdinamos 3D keramikos spausdintuvu, padedant jaunosios kartos menininkei Uršulei Baužaitei. Menininkų kūrybos pristatymai ir paskaitos persikėlė į virtualią erdvę. Tačiau su kauliniu porcelianu bus galima susipažinti ir gyvai, simpoziumo parodoje ir edukaciniuose užsiėmimuose.


Šių metų simpoziumo tema - tvarumas. Menininkai kuria meno darbus, suderinamus su pagrindiniais tvarumo principais, kurie apima ekologiją, socialinį teisingumą, neprievartą ir visuomenės demokratiją. Šios kūrybos rezultatus bus galima pamatyti simpoziumo parodoje, kuri atidaroma rugpjūčio 20 d. Kauno paveikslų galerijoje, Donelaičio g. 16. Dar viena parodinė erdvė, kurioje bus eksponuojami darbai - tai nauja VDA Kauno fakulteto galerija, atsidarysianti naujai atrestauruotuose rūmuose Muitinės g. 2.


Kaulinio porceliano simpoziumo dalyviai - Birgitte Christens (Danija), Eglė Einikytė Narkevičienė (Lietuva), Wen Hsi Harman (Taivanas - Didžioji Britanija), Martin Harman (Didžioji Britanija), Audrius Janušonis (Lietuva), Verners Lazdans (Latvija), Rokas Dovydėnas (Lietuva), Allison Safford (JAV), Uršulė Baužaitė (Lietuva), Elina Titane (Latvija).
Kaulinis porcelianas - tai medžiaga, kurią sudaro ugniai atsparus molis, lauko špatas, smėlis, kaolinas ir galvijų kaulų pelenai. Būtent tai lemia kaulinio porceliano savybes: jis yra nepaprastai tvirtas, peršviečiamas ir akinančiai baltas. Tačiau tuo pačiu tai yra labai įnoringa medžiaga. Kaip dirbti su ja, simpoziumo dalyvius konsultuoja simpoziumo vadovas Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto docentas Remigijus Sederevičius.


Projektą organizuoja Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Daugiau informacijos:


www.porcelianosimpoziumas.lt, www.facebook.com/porcelianosimpoziumas


Giedrė Petkevičiūtė
Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo koordinatorė
VDA Kauno fakultetas
porcelianosimpoziumas@gmail.com
+37061280773

 
Atgal