Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-08-19

Akcija „Freedom first. Go, Belarus“ kviečia Lietuvos menininkus prisidėti prie pilietinės iniciatyvos

Taip arti laisvės Baltarusija dar niekada nebuvo! Todėl akcija „Freedom first. Go, Belarus“ kviečia prisidėti Lietuvos menininkus prie pilietinės iniciatyvos.


„Freedom first. Go, Belarus“ – paramos iniciatyva nukentėjusiems nuo smurto baltarusiams remti. Šiuo metu suimti ir galimai kankinami tūkstančiai nekaltų žmonių. Mes galime jiems padėti.


Visa informacija apie iniciatyvą skelbiama www.gobelarus.lt


Antano A. Jonyno iniciatyva jau įvyko baltarusių poezijos skaitymai, atlikėjas Vidas Bareikis savo honorarą už didįjį šou Trakuose aukoja baltarusiams, solidarumą reiškia Lietuvos medikai.


Maloniai kviečiame visus Lietuvos vizualiųjų menų kūrėjus dalyvauti virtualiame aukcione ir tokiu būdu prisidėti telkiant paramą Baltarusijai.


Apie aukcioną ir sąlygas:


- Meno kūrinių aukcionas vyks Facebook paskyroje GOBelarus


- Bus sukurta nuotraukų galerija su meno kūriniais, žmonės galės kelti kūrinio kainą po konkrečių kūriniu, komentarų skiltyje


- Aukcionas vyks 7 dienas, nuo paskelbimo datos


- Galutinė kūrinio pardavimo kaina dalinama pusiau: 50 proc. atitenka menininkui, o 50 proc. paramai. Menininkas galimai patiriamus mokesčius, turės atskaičiuoti iš savo 50 proc. dalies ir jei reikės tai nurodyti sąskaitoje pirkėjui. Pvz. jei kūrinys parduotas už 400 eur. tai 200 eur, keliauja paramai, o likusi dalis menininkui, iš kurios menininkas pats pasirūpina mokesčiais pagal tai kokią veiklą vykdo.


- Pardavus kūrinį, pinigai pervedami/sumokami tiesiai menininkui, menininkas 50 proc. perveda į paramos sąskaitą Lietuvoje VŠĮ „BARYSO ZVOZSKAVO BALTARUSIJOS ŽMOGAUS TEISIŲ NAMAI“. kurie paskirsto paramą Baltarusijoje kovojantiems ir nukentėjusiems bei rūpinasi, kad lėšos būtų panaudotos, skaidriai, atsakingai, ši organizacija teikia ataskaitas iniciatyvos „GOBelarus“ organizatoriams.


- Pervedęs paramą menininkas pasidalina sąskaitos išrašu su aukciono organizatoriais


- Menininkas turės pasirūpinti kūrinio perdavimu pirkėjui

 

Kaip pateikti darbą aukcionui:


- Menininkas turi pateikti kūrinio nuotrauką


- Menininkas turi pateikti pilną kūrinio metriką (Vardas, Pavardė. Pavadinimas, Sukūrimo metai, technika dydis, serijos numeris jei yra)


- Menininkas nustato pradinę kūrinio kainą, turėdamas galvoje, kad mokesčiai, jei juos menininkas turės mokėti taip pat bus įskaičiuoti


- Jei kūrinys bus parduotas menininkas įsipareigoja pusę galutinės sumos pervesti kaip paramą į nurodytą paramos sąskaitą


- Nepamirškite nurodyti savo kontaktinio telefono numerio


- Menininkas pateikdamas savo darbą aukcionui sutinka su aukščiau išvardytomis jo sąlygomis.


Siūlomų darbų tema nėra ribojama arba kažkaip apibrėžiama, bet tikimės, kad kūrinys atspindės įprastą menininko stilių arba jam aktualias temas bei bus kokybiškai atliktas.


Visų norinčių dalyvauti aukcione darbų su informacija laukiame iki rugpjūčio 22 d. 18 val. el. 

Registracija baigta

 

Pagarbiai,
Agnė Zalanskaitė | „Freedom first. Go, Belarus“ iniciatyvos vadovė

 
Atgal