Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-08-19

LMKA siūlymas dėl Lietuvos dailininkų sąjungos patalpų

Lietuvos meno kūrėjų asociacija (LMKA), atliepdama 2020 08 03 LR Kultūros ministerijos atsakymą Nr. S2-2187 (pridedamas), siūlosi tarpininkauti mažinant įtampą ir sudarant taikos sutartį ar susitarimą dėl patalpų tarp Šiuolaikinio meno centro (toliau ŠMC), Kultūros ministerijos, Finansų ministerijos ir Lietuvos dailininkų sąjungos, kuria galėtų vadovautis ar patvirtinti ieškinį nagrinėjantis Teismas.

 

Jei visos proceso šalys sutinka – ieškovą ir jį atstovaujančias šalis nedelsiant kviečiame kreiptis į Teismą su prašymu laikinai stabdyti ar atidėti teismo procesą iki taikos sutarties ar susitarimo sudarymo. Pasirašius taikos sutarimą ar sutartį, aptariančią procese iškilusį ginčą ir/ar kitus proceso dalykus, ją tvirtintų Teismas arba remiantis ja formuluotų sprendimą.

 

Šis siūlymas remiasi 2020 08 03 LR Kultūros ministerijos atsakyme Nr. S2-2187 minimu atveju: „Lietuvos dailininkų sąjunga Kultūros ministerijai pasiūlė galimybę pasirašyti sutartį visoms šalims priimtinomis sąlygomis.“ Kviestume skubos tvarka kreiptis į ieškinį nagrinėjantį Teismą su paklausimu ar tokia taikos sutartis ar susitarimas tiktų priimant galutinį Teismo sprendimą, taip palengvinant bylinėjimosi procesą ir sumažinant bylinėjimosi išlaidos Valstybei (ŠMC yra Valstybinė biudžetinė įstaiga) bei nevyriausybinei organizacijai Dailininkų sąjungai.

 

Jei Šiuolaikinio meno centras ir/ar Kultūros ministerija, ir/ar Finansų ministerija laiko, kad Lietuvos meno kūrėjų asociacija gali būti suinteresuota šalis būdama taikos sutarties ar susitarimo moderatoriumi – kviestume ieškoti kito neutralaus moderatoriaus ar mediatoriaus taikos sutarčiai ar susitarimui, tarkime Teisingumo ministerija, kad sprendžiant šį Kultūros ir meno organizacijų klausimą būtų išlaikomi aukščiausi kultūros standartai ir taupomos Valstybės lėšos bylinėjimuisi išnaudojant taikaus sutarimo galimybes.

 

 

 

Pagarbiai

Jonas Staselis

Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas

 

 
Atgal