Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-08-17

Renatės Lūšies vardo 45-ojo Klaipėdos akvarelės plenero paroda „INDIGO NAVIS“

Parodos atidarymas rugpjūčio 20 d. (ketvirtadienį) 17.00 val.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerija“ (Bažnyčių g. 6, antras aukštas) š.m. rugpjūčio 20 d. (ketvirtadienį) 17 val. pristato Renatės Lūšies vardo 45-ojo Klaipėdos akvarelės plenero parodą „INDIGO NAVIS“. Pleneras, kuris vyko rugpjūčio 2–8 dienomis, draugėn surinko šiuos akvarelės meistrus: Tatjana Simanaitienė (Klaipėda), Virginija Urbonavičienė (Klaipėda), Aurimas Anusas (Klaipėda), Bangutis Prapuolenis (Kaunas), Laima Drazdauskaitė (Kaunas), Liuda Liaudanskaitė (Kretinga), Irina Novokreščionova (Karlskrona, Švedija), Jurga Sidabrienė (Vilnius), Kazys Kęstutis Šiaulytis (Vilnius), Vija Tarabildienė (Vilnius), Regina Taurinskienė (Klaipėda), Antanas Visockis (Šiauliai), Viktorija Visockytė (Šiauliai), Virginija Urbonavičienė (Klaipėda) ir Saulė Urbanavičiūtė (Vilnius).


Nesvarbu kokiame laive plaukiate gyvenimo upe – „Indigo Navis“ ar „Yellow Submarine“, kviečiame pasidžiaugti dailininkų, kuriančių akvarelės technika ir intensyviai liejusių akvareles plenere, kuriame menininkai fiksavo savo egzistencinę erdvę. Plenero metu menininkai laikydamiesi rekomenduojamo atstumo per akvarelės techniką ir indigo spalvą patyrė (išgyveno) miesto erdvę ir bandė atskleisti Klaipėdos miesto pokyčių svarbą Lietuvos istorijos kontekste per tyrinėjimo objektus, kurie veikia ir keičia istorijos eigą. Dalyviai ne tik intensyviai kūrė ir dalinosi patirtimi tarpusavyje, bet ir turėjo galimybę pramoginiu laivu plaukti Kuršių mariose, lankytis miesto muziejuose bei profesionalių gidų ekskursijose po kultūriškai svarbiausias miesto vietas.


Akvarelės plenerai menininkus Klaipėdoje suburia jau beveik pusšimtį metų – tai yra unikali ir verta puoselėti tradicija, kurią 1974 m. pradėjo šviesaus atminimo dailininkė, pedagogė Renatė Lūšis (1942–2014). LDS Klaipėdos skyriaus akvarelistai, pagerbdami kolegės dailininkės ir organizatorės atminimą, išlaiko šią kūrybinę bei organizacinę dvasią ir tęsia akvarelės parodų, projektų ir renginių tradiciją, suteikiančią meno mylėtojams prasmingos vizualinės patirties, įrodančios, kad gležnos ir tarytum laikinos akvarelės gebėjimas įamžinti nepraeinančius dalykus yra neišsemiamas kaip ir Baltijos jūra.

 

Paroda vyks iki rugsėjo 13 d.


*Straipsnio iliustracija - Virginija Urbonavičienė „Be pavadinimo“, 21x30 cm

 

Klaipėdos galerija (Bažnyčių g. 6, II-as aukštas).
2020 08 20–09 13
 
Atgal