Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-08-12

„Dailininkų namuose“ Palangoje - palankesnės sąlygos atostogauti ir kurti!

Rugpjūčio 10 d., susitikimo su LDS kūrybinio padalinio „Dailininkų namai“ Palangoje direktoriumi Artūru Sabaliausku metu, aptarti LDS narių lūkesčiai ir pastabos, direktorius pasidalino informacija apie „Dailininkų namų“ finansinę padėtį, sunkumus COVID 19 karantino sąlygomis. „Dailininkų namuose“ yra 47 kambariai, kuriuose gali apsistoti 99 asmenys. Svarstytos LDS VšĮ „Dailininkų namai“ taisyklės. LDS nariai pastebėjo, kad taisyklėse nepakankamai aiškiai nurodytos skirtingos kainos sezono ir ne sezono metu, dailininkai nepritaria, kad sezono metu jiems netaikomos LDS nario nuolaidos, apgailestavo, kad negalima atsivežti naminių augintinių. Aptarta galimybė teikti LDS Tarybai taisyklių koregavimo projektą, kuriame būtų numatyta galimybė sezono metu 10 kambarius skirti menininkams, taikant LDS nario nuolaidas. Taip pat, atsižvelgiant į dailininkų pageidavimą, numatyti leisti „Dailininkų namų“ pirmo aukšto kambariuose dailininkams poilsiauti su naminiais gyvūnais, pasirašant sutartis su poilsiautojais dėl gyvūnų apgyvendinimo ir higienos taisyklių laikymosi. Taisykles numatyta koreguoti LDS Tarybos posėdyje iki 2021 m.

 

Atsižvelgus į dailininkų pageidavimą, nuo š. m. rugpjūčio 16 d. dailininkams bus skirti gyvenimui su nuolaida 22 kambariai (iki šiol būdavo 10).

 

Patvirtinta, kad ir šiemet yra laukiama senjorų grupė, jiems skiriama 15 kambarių (dviviečiai, triviečiai) Senjorų pragyvenimo išlaidos „Dailininkų namuose“ bus kompensuojamos. Šia teise LDS senjorai gali naudotis kas antrus metus.

 

Direktorius pasigedo didesnio LDS narių noro gyventi ir kurti „Dailininkų namuose“ ne sezono metu, akcentuodamas, kad kūrybinės dirbtuvės yra nemokamos. Dirbtuvės yra šildomos, jose galima dirbti visus metus.

Paskutiniais metais „Dailininkų namai“ atliko einamuosius remontus, gerino poilsiautojų buities sąlygas. Tačiau pastato būklė išlieka probleminė, buvo atliktas pastatų priežiūros auditas, kuris nurodė būtinus remonto darbus.

Pokalbio metu diskutuotas Palangos ir viso regiono menininkų įsitraukimas į „Dailininkų namų“ veiklas. Numatyta hole rengti temines parodas. Direktoriaus tikslas ir toliau kaupti lėšas, gerinti buities sąlygas, gauti „Dailininkų namams“ 3 žvaigždučių ženklą.

 

 

LDS informacija

 

 
Atgal