Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-08-07

Vytauto Kibildžio paroda SLINKTYS

Paroda veiks nuo rugpjūčio 11 d. iki 29 d.

Mane domina aplinkos kaitos stebėjimas, virsmo istorijos, noras keistis, ieškoti „naujo“. Ne veltui šią parodą pavadinau „SLINKTYS“. Ilgai ieškotas žodis tinkamiausiai apibūdina mane patį, kaip kūrėją, mano kūrybą, ieškojimus, nesėkmes, pergyvenimus, bėgantį laiką.


Abstrakčioje tapyboje man svarbus minties spontaniškumas, emocija, ekspresija, estetiškai ir racionaliai suvaldyta kompozicija. Norisi, kad kiekvienas darbas turėtų savitą estetinę išraišką. Daug dėmesio skiriu spalvų, tonų, faktūrų dermei. Vibruojantys lengvi potepiai pajungiami poetinei, filosofinei nuotaikai sukurti.


Abstrakti tapyba šalia figuratyvinių paveikslų, manau, nuosekliai skinasi kelią ir į kasdieninę mūsų buitį. Ji puikiai papildo šiuolaikinį asketišką interjerą. Kiekvienas interjeras, priklausomai nuo jo stilistikos, reikalauja tik jam pritaikyto kūrinio, nesvarbu ar tai būtų vaizduojamosios dailės ar mažosios plastikos kūriniai. Neįsivaizduoju interjero be meno kūrinių, nes kiekvienas profesionaliai sukurtas kūrinys skleidžia tam tikrą energiją, todėl neteisingai pasirikę meno kūrinį, užuot papuošę interjerą tik suardome jo harmoniją. Tinkamoje, interjero dizainerio parinktoje vietoje, jie ne tik užpildys erdves, bet darys estetinį ir emocinį poveikį aplinkai.


Svarbūs man ir stebėtojai, žiūrovai – kaip jie supranta mano kūrinius, jų reakcija.


Interjero dizaineris-dailininkas Vytautas Kibildis

 

Vytautas Kibildis gimė 1954 m. Norutaičių k. Šiaulių r.
Humanitarinių mokslų daktaras, dailininkas-dizaineris, Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedros profesorius.
1978 m. baigė Talino dailės institutą. 1991 m. stažavosi Rietveldo dailės akademijoje Amsterdame. 1987–1992 m. studijavo doktorantūroje Maskvoje.
1993–2000 m. buvo Vilniaus dailės akademijos Taikomosios dailės fakulteto dekanas.
Intensyviai dirba kūrybinį darbą, dalyvauja tarptautinėse dizaino ir meno parodose, darbų yra įsigiję muziejai, privatūs asmenys (JAV, Danija, Švedija).
Kuria visuomeninius ir privačius gyvenamuosius interjerus, autorinius baldus. Projektavo parduotuvių „Maxima“ interjerus, sukūrė firmų „Hronas“, „Vakarų skirstomieji tinklai“, „ROCHE“, „Euroapotheca“ biurų interjerus.
Nuo 2009 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys (monumentalistų sekcija), turintis LR meno kūrėjo statusą.
2015 m. apdovanotas Lietuvos dailininkų sąjungos auksiniu ženkliuku „Už kūrybos universalumą ir stilingą konceptualumą, už jautrias dizaino ir vizualaus meno sankirtas“.
 

Pylimo galerija (Pylimo g. 30, Vilnius).
2020 08 11–29
 
Atgal