Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-07-29

Rolando Marčiaus paroda „Mėlynoji vakarienė"

Paroda atidaroma rugpjūčio 5 d., trečiadienį, 18.30 val., LDS galerijoje "Arka".
Parodos „Mėlynoji vakarienė“ pavadinimas - tarsi nuroda į bendrabūvį, dalijimusi grįstą valgymo aktą. Maistas yra viena seniausių mainų formų, jungiančiu žmones per tarpusavio sąveiką ir komunikaciją. Nuo pat senų laikų valgio dalijimosi ritualai atlieka skirtingus vaidmenis įvairiose kultūrose. Mėlynoji vakarienė subtiliai referuoja kanoninės paskutiniosios vakarienės, kurioje susitinka istorinė atmintis ir dabarties žvilgsnis, simboliką. Tokiu būdu parodos kontekste kuriamas santykis tarp menininko ir į procesą įtraukiamo žiūrovo.

Kūriniuose menininkas reflektuoja pajūrio kraštovaizdį bei kolektyvinę atmintį. Autorių domina žmogaus ir gamtos santykis, gamtinės struktūros poveikis istorijos tėkmei. Pasitelkdamas stebėjimą ir pažinimą, R. Marčius analizuoja, kaip steigiasi asmeninis aplinkos potyris. Kurdamas svarsto, kaip aplinka veikia ir sužadina vidinius pojūčius, ir kaip šiais patyrimais ir įspūdžiais galime dalytis, išreikšti, perteikiti vieni kitiems. Kūryboje aktualizuojamas kraštovaizdžio specifiškumas, praeities ir dabarties motyvų kontekstualumas. Formuojama sąveika tarp menininko asmeninės patirties, kolektyvinės atminties ir žiūrovo percepcijos.

 

Rolandas Marčius (g. 1974) ‒ tapytojas, 1994‒1998 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje. 1998‒2009 m. gyveno ir dirbo JAV. Nuo 2012 m. yra LDS narys. Autoriaus kūryboje skleidžiasi „chirurgiškai apnuoginanti rentgeno estetika“. Darbuose regimos lokalios situacijos ir permąstomos globalios struktūros. Siekiama sudaryti sąlygas asmeniniam dialogui ir aplinkos suvokimui per koloritą, minties daugiasluoksniškumą, naratyvą. Gyvena ir kuria Klaipėdoje.

 

Paroda „Mėlynoji vakarienė“ yra galerijos kūrybinės programos, finansuojamos Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lietuvos kultūros tarybos, dalis bei yra remiama Klaipėdos miesto savivaldybės.

 

Paroda galerijoje „Arka“ veiks iki rugpjūčio 27 d.

 

www.arkagalerija.lt

LDS galerija "Arka", Aušros Vartų g. 7, Vilnius
2020 08 05 - 27
 
Atgal