Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-07-27

Loretos Zdanavičienės kūrybos paroda "Pasiklydę laike"

Paroda atidaroma rugpjūčio 5 d., trečiadienį, 19 val., LDS galerijoje "Arka".
Loreta Zdanavičienė (g. 1962 m.) personalinėje parodoje „Pasiklydę laike“ pristato siuvinėjimus ir dailę derinantį, kelis laikus apjungiantį ciklą. Laikas čia tampa asmeniška menine erdve, talpinančia pasiklydusius praeities ir dabarties siuvinėjimų artefaktus, atliepia jų slepiamus pasakojimus. Šis praeitį menančių ir negrįžtamai slenkančio laiko pakeistų meninių elementų susidūrimas, kuria naują dabarties meninę erdvę, atsiskleisiančią parodos metu. Taip naujam meniniam potyriui yra prikeliamas praėjusio laiko ir buvusios erdvės prisiminimas.

Tapytoja kūrinius komponuoja skolinadamasi autentiškų praeities siuvinėjimų raštus bei jų fragmentus. Remdamasi jų diktuojama kompozicijos struktūra ir koloritu, dailininkė talpina praeities elementus dabarties laike ir derina bendrą paveikslą. Uždaroje erdvėje menininkės formuojami vientisi ryškiaspalviai bei monochrominiai „kilimai“ žaidžia vis skirtingai derinama siuvinio ornamentika. Dažnai šio ciklo darbuose yra pasitelkiama kontrastinga siuvinėto rašto ritmika, pratęsianti pirminį linijų ir formų derinį. Bendroje plotmėje užfiksuotas praeities ir dabarties susidūrimas atgaivina stilizuotą tapybos dialogą, bendram pokalbiui suvedantis laike pasiklydusius elementus.


Loreta Zdanavičienė yra tapytoja, metodinių leidinių autorė, daugelio parodų dalyvė. Nuo 2002 m. autorė yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Menininkės darbams būdingos ryškios spalvos, manieringi potėpiai, augalų motyvai.


Parodos kuratorius yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, menininkas ir tapybos restauratorius Ričardas Zdanavičius.


Paroda galerijoje „Arka“ veiks iki rugpjūčio 27 d.


Paroda yra galerijos kūrybinės programos, finansuojamos Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lietuvos kultūros tarybos, dalis.


www.arkagalerija.lt

LDS galerija "Arka", Aušros Vartų g. 7, Vilnius
2020 08 05 - 27
 
Atgal