Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-07-20

INOS BUDRYTĖS paroda „Sapnai kiekvienai dienai“

Tapyba ant popieriaus, piešiniai
 

Liepos 28 d., antradienį, 18 val. galerija THE ROOM kviečia į Inos Budrytės parodos „Sapnai kiekvienai dienai“ atidarymą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje, III aukšte (Gedimino pr. 51, Vilnius).

 

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje lankytojai perkeliami į vienos originaliausių Vilniaus menininkių Inos Budrytės (g. 1957 m.) „Sapnus kiekvienai dienai“. Taip pavadintai parodai jos kuratorė Raminta Jurėnaitė kartu su pačia autore atrinko net 90 tapybos ant popieriaus darbų ir visą pluoštą nedidelių piešinių eskizų, sukurtų 1990–2020 m. periodu.

 

Tapymas ir piešimas ant popieriaus Budrytei svarbūs kaip subtilus ir tuo pat metu ekspresyvus veiksmas. Išsaugodama privatumo intymumą, menininkė gali puoselėti keistuoliškumą ir drąsiai leistis tyrinėti paslaptingą gyvenimą niekieno žemėje, tarp realybės ir vaizduotės.

 

Šiame „lygiagrečiame gyvenime“ prie kai kurių siužetų ir motyvų Budrytė ne kartą sugrįžta. Todėl ekspozicijai pasirinktas ne chronologinis, bet teminis principas. Autorė kūrinius sugrupavo į aštuonis atvirus ciklus, kurie gali būti pratęsiami ir papildomi. Budrytė čia nevysto nuoseklaus linijinio pasakojimo, kaip ir nekuria to paties motyvo variacijų. Visi šie ciklai – tarsi novelės be pradžios ir pabaigos, dienoraščiai vaizdais-rebusais.

 

Visose kūrinių grupėse esama autobiografinių užuominų ir filosofinių refleksijų istorijos bei žmogaus prigimties temomis.

Budrytė „sapnus kiekvienai dienai“ pasakoja su prislopintu humoro jausmu. Pažadindama žiūrovo poetiškų paslapčių ilgesį. Menininkė primena mums, kad vienatvė gali būti ne blogis, o dovana. Tiesa, tik tada, jei nestokoji vaizduotės.

 

Parodos kuratorė: prof. dr. Raminta Jurėnaitė
Parodos organizatorius: galerija THE ROOM, Vilnius
Parodos partnerė: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, kompanija „JCDecaux“

Parodos trukmė: 2020 07 28 – 2020 10 04


Bibliotekos darbo laikas:
I–V 10.00–21.00 val.
VI–VII 10.00–18.00 val.
Įėjimas laisvas
Daugiau informacijos: www.facebook.com/TheRoomArtBooksWine

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius).
2020 07 28–10 04
 
Atgal