Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-07-17

Paroda „INVAZIJA“ – Panevėžio dailininkų kūriniai

Parodos atidarymas liepos 22 d. (trečiadienį) 17.30 val. „Klaipėdos galerijoje".

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerija“ (Bažnyčių g. 6) š.m. liepos 22 d. (trečiadienį) 17:30 val. pristato Panevėžio dailininkų tapybos kūrinių parodą „Invazija / Invasion“. Parodoje kūrinius pristato aštuoni menininkai: Edvinas Klimas, Rūta Povilaitytė, Ramūnas Grikevičius, Osvaldas Juška, Diana Rudokienė, Sigitas Laurinavičius, Tomas Rudokas ir Artūras Stančikas. Tai kultūrinio tapybos projekto, tarp Klaipėdos ir Panevėžio tapytojų , baigiamoji dalis.


1968 m. įkurta Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio sekcija, vėliau peraugusi į Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyrių ir Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, įsteigtas 1973 metais, pirmą kartą bendradarbiauja meninėse iniciatyvose. Parodoje „Invazija“ parodoma kaip keitėsi Panevėžio tapytojų kūryba per pastaruosius 30 metų – tai nepriklausomybės atkūrimo laikotarpis, kuris tikrai padarė įtaką dabartinei meno veiklai, bei autorių gyvenimui.


Šio bendro projekto idėja – bendradarbiavimas tarp dviejų miestų (Klaipėdos ir Panevėžio), kuris atskleidžia profesionalios tapybos panašumus ir skirtumus, meno mainus ir draugystę per kūrybą ir bendravimą. LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „Galerija XX“ Klaipėdos tapytojai jau birželį pristatė savo kūrybą parodoje „Pozicija“, kurioje Panevėžio miesto meno mylėtojus supažindino su pastarųjų metų savo kūrybos darbais. Panevėžio tapytojų projektas „Invazija“ tai nedidelis kultūrinis atsakas į Klaipėdos kolegų iššūkį.

 

Diana Rudokienė NUASMENINTAS


Tai ne tik apsikeitimas parodomis, bet ir glaudus dviejų miestų bendradarbiavimas, kuris gali leisti suvokti, kaip vertinamas menas pajūryje ir koks požiūris į jį Aukštaitijos regione. Kartu susivieniję menininkai iš skirtingų miestų nori pareikšti savo meno POZICIJĄ, kuria siekiama laužyti ir ardyti nusistovėjusias dogmas, trukdančias menininkui, kaip individualybei skleisti savąjį požiūrį į esamą situaciją. Įvykstanti INVAZIJA, dovanoja meno mylėtojams galimybę išvysti skirtingų regionų menininkų ir įvairios patirties turinčių tapytojų kūrinius, nevaržomai mėgautis, ir lyginti skirtingus autorius.


Paroda vyks iki rugpjūčio 16 d.

*straipsnio iliustracija - Ramūnas Grikevičius DŪMAS 2015, 140x150

Klaipėdos galerija (Bažnyčių g. 6).
2020 07 22–08 16
 
Atgal