Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-07-15

„Lietuvos savaitė“ Vokietijoje startuoja su tapybos paroda!

Liepos 18-23 d. nedidelio Vokietijos miesto Barmstedto pilies saloje vyks festivalis „Lietuvos savaitė“.
Programa atidaroma liepos 18 d., 15 val. pristatant keturių lietuvių tapytojų – Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės, Miglės Kosinskaitės, Jolantos Kyzikaitės ir Virginijaus Viningo – jungtinę parodą „4 pozicijos / 4 positions“.

Paroda eksponuojama Galerie Atelier III erdvėje ir veiks visą vasarą. Kolekcija sudaryta galerijai bendradarbiaujant su Lietuvos dailininkų sąjunga. Parodos kuratorė - Karin Weissenbacher (DE), ko-kuratorė – Evelina Januškaitė (LT).


Skirtingų autorių kūrybą parodos rengėjai pozicionuoja kaip kontrastingą šiuolaikinio meno dialogą, pulsuojantį įtampos lauką, kurio epicentre – žmogus, ir kolekcijoje pristato išskirtinai tapybą. Kaip teigia kuratorė K. Weissenbacher, pristatomuose kūriniuose susiduriame su subtiliai gilia įžvalga apie šiandieninį, kuriančios asmenybės vidinį pasaulį ir išorinę jo reprezentaciją.


„Lietuvos savaitės“ programoje suplanuota ne tik tapybos paroda, bet ir įvairūs muzikiniai renginiai, literatūriniai skaitymai ir kitos kultūrinės iniciatyvos. Renginių programos atidaryme dalyvaus vietos meras Heike Döpke, regiono prezidentas Helmutas Ahrensas, LR ambasadorius Berlyne Darius Jonas Semaška bei LR ambasados kultūrės atašė Vokietijoje Rita Valiukonytė.


Atidarymo metu, lauko scenoje Rantzauer See pilies saloje, pasirinktas lietuvių kompozitorių (Anatolijaus Šenderovo ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio) muzikines kompozicijas gros daugybę apdovanojimų pelnęs jaunasis pianistas Augustinas Eidukonis.


Taip pat bus pristatoma fotografijų paroda ir dokumentinis filmas „Lietuvos veidai“ (aut. žurnalistai Sabine Sopha ir Wolfgang Henze), kurie bus rodomi paskaitos „Lietuva labai arti“, vyksiančios liepos 23 d., metu. Liepos 27 d. rengiama lietuvių kilmės Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios konsistorijos nario, klebono Valdo Miliausko praktinė paskaita apie socialines iniciatyvas.


Rugpjūčio 19 d. organizuojama diskusija-paskaita „100 metų Lietuvos ir Vokietijos santykių“, kurią skaitys prof. dr. Joachimas Tauberis, Liuneburgo šiaurės rytų instituto direktorius, Hamburgo universiteto moderniosios istorijos profesorius. Paskaitoje bus apžvelgiami pastarojo šimtmečio Vokietijos ir Lietuvos tarptautiniai santykiai ir aptariama dabartinė saugumo politikos padėtis Baltijos šalyse.


Jungtinė tapybos paroda „4 pozicijos“ Barmstedte vyks iki rugpjūčio 23 d.


Parodos dalyviai: Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, Miglė Kosinskaitė, Jolanta Kyzikaitė, Virginijus Viningas.
Parodos rengėjai: Galerie Atelier III (DE), Lietuvos dailininkų sąjunga (LT).
Parodos plakate: Miglės Kosinskaitės kūrinys „Lost in Translation“ (2013).

 

Galerijos adresas:
GALERIE ATELIER III
Schlossinsel Rantzauб 25355 Barmstedt

http://www.galerie-atelier-3-barmstedt.de/index.php?lng=d&id=5

GALERIE ATELIER III, Schlossinsel Rantzauб 25355, Barmstedt, Vokietija
2020 07 18 - 08 23
 
Atgal