Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-07-07

Sofijos Kanaverskytės jubiliejinės parodos „Vardan Tos“ atidarymas

Liepos 10 d., penktadienį, 17 val. Prano Domšaičio galerijoje.

Maloniai kviečiame Jus į Sofijos Kanaverskytės jubiliejinės parodos „Vardan Tos“ atidarymą, kuris vyks liepos 10 d., penktadienį, 17 val. Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda). Jubiliejinėje parodoje Sofija Kanaverskytė pristatys visus tris dekoratyvinių vėliavų ciklus, sukurtus pastarųjų penkerių metų laikotarpiu ir skirtus Lietuvos istorijai: „Lietuvos valdovai“, „Lietuvos didieji“ ir „Lietuvos Respublikos Prezidentai“. Atidarymo metu bus pristatytas ir menininkės kūrinių albumas.

 

 

„Tradicines bažnytines vėliavas primenantis kompozicijų formatas ir eksponavimo būdas suteikia parodai santūraus iškilmingumo. Visuomenei gerai žinomų praeities ir dabarties asmenybių atvaizdams kurti pasitelkusi tekstilės ir tapybos jungtis, įvairias atlikimo technikas ir medžiagas, dailininkė siekė ir portretinio panašumo, ir dekoratyvaus apibendrinimo. Pasak parodos autorės, „tapyboje tokių portretų turime nemažai, bet atlikti juos tekstilės technikomis buvo tikras iššūkis“, – skelbia P. Domšaičio galerija.

 

 

Žymi Lietuvos dailininkė ir scenografė Sofija Kanaverskytė, neseniai pažymėjusi savo kūrybinės veiklos penkiasdešimtmetį – talentinga, spalvinga ir labai kūrybinga menininkė. Lietuvos dailininkų sąjungos narė S. Kanaverskytė yra surengusi per 30 personalinių parodų, kuriose eksponavo dekoratyvinės tekstilės, tapybos, piešimo, dizaino, teatrinio meno grafinius darbus. 2020 metais paminint Sofijos Kanaverskytės 85-ąjį gimimo jubiliejų Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus įkurtas VšĮ Klaipėdos dailininkų fondas kuruoja parodinį ir leidybinį menininkės sukurtų tekstilės darbų įamžinimo projektą. Ši paroda ir leidinys suteikia galimybę suvokti aukštos meninės kokybės ir patriotinio jausmo kupinus kūrėjos darbus. Šiuo projektu siekiame pristatyti menininkės kūrinius ir meno albumą, užfiksuojantį menininkės pastarojo dešimtmečio istorinės tautinės tematikos darbus, išreiškiančius pagarbą ir meilę Lietuvos istorijai, Lietuvos žmonėms, paaukojusiems savo gyvenimus – „Vardan tos Lietuvos“. Paroda ir leidinio pristatymas puikiai ir prasmingai įsilieja į Lietuvos valstybės atkūrimo 30-ųjų metinių minėjimo renginius bei yra tradicinės, kas dveji metai rengiamos Klaipėdos dailininkų kūrybos apžvalginės parodos „Vakarų vėjai 2020“ įžanga.

 

Projektą remia Klaipėdos miesto savivaldybė.


Paroda veiks iki 2020 m. rugpjūčio 31 d.

Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda).
2020 07 03–08 31
 
Atgal