Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-07-07

Antano Šerono tapybos paroda „Kronikų istorijos“

Paroda veikia liepos 4 d. - rugjūčio 19 d. Zyplių dvare (Beržų g. 3, Tubelių k., Lukšių sen., Šakių raj.).

Kiekvieno žmogaus laiko pojūtis skirtingas. Tačiau, bet kokiu atveju jis paveikus – keičia ne tik žmonių suvokimą, papročius, tačiau ir daiktus. Seni rakandai, jų likučiai į šias drobes sugulė kaip iš vaikystės miražų ateinantys prisiminimai. Pasak, dailėtyrinikės Vaidilutės Brazauskaitės : ,,interjerai Antano Šerono paveiksluose - „įtraukiantys“, iškart sužavintys vidine, kiek apsiblaususia šviesa, kažkiek mintimis nukeliantys prie matytų prancūzų modernistų interjerinių etiudų… Tolimų langų šviesa, thonet stiliaus kėdės, pianinas ir kitos sustingusių laike interjerų detalės privertė gana nostalgiškai mėgautis ne tik fragmentaliomis, taikliomis kompozicijomis, bet ir spalviniais niuansais, potėpio tikslingumu bei grakštumu. Menininkui pavyko, naudojantis prigimtiniais tikro tapytojo sugebėjimais, užfiksuoti ne tik praeitimi dvelkiančius vaizdinius, nykstančią natūrą, bet ir juntamai įvesti į savo paveikslinę erdvę laiko dimensijos pojūtį“.

 

   

 

Dūlėjantys daiktai yra labai išraiškingi, kiekvienas turi individualią, nepakartojamą savo istoriją.
Visi parodos darbai – ne tik daiktų, bet ir ritualų, kvapų, spalvų ir jausmų perteikimas kasdienybės vaizdiniais, o ši natiurmortiška kasdienybė ir kviečia stipriau išgyventi sustojusio laiko įspūdį, apskritai geriau pajausti kiekvienam savitą laiko ritmą. Kviečiant sugrįžti prie lietuviškosios kultūros bei kasdienybės tradicijų, vieno ar kito gyvenimo ištakų, keliamas ir lietuviškosios tapatybės klausimas. Parodoje eksponuojami, kūriniai sukurti per pastaruosius 6 metus.

 

 


Surengtos 13 personalinių, dalyvauta daugiau 70 grupinių parodų, 9 respublikiniuose ir tarptautiniuose pleneruose. 2014, 2019 metais suteikta Šiaulių miesto savivaldybės jaunojo menininko stipendija, o 2018 metais paskirta individuali stipendija iš Lietuvos Kultūros tarybos. 2016 metais du kūriniai eksponuoti Chaimo Frenkelio viloje parodoje „Susitikimai. Šiauliečiai menininkai“. Šiaulių Aušros muziejuje. 2018, 2019 metais paveikslai dalyvavo LDS 100 – mečio kolekcijos, parodose, Lietuvoje, (M.K Oginskio muziejus, Plungė), Ukrainoje ( Teraso, Ševčenkos nacionalinis dailės muziejus), Rusijoje ( Kaliningrado vizualaus meno muziejus). 2018, 2019

 

 

Zyplių dvaras (Beržų g. 3, Tubelių k., Lukšių sen., Šakių raj.).
2020 07 04–08 19
 
Atgal