Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-06-30

Leonardo Tūro kūrybos paroda „Koks gyvenimas be tavęs?”

Paroda veiks rugpjūčio 3-17 d., Seimo II rūmų parodų galerijoje.

Paroda „Koks gyvenimas be tavęs?” yra inicijuota Seimo nario Mykolo Majausko ir skirta savižudybių prevencijai. Praradusiems dvasios ramybę gera išeitis būtų atsiremti į draugą, nukreipti mintis į meną, o dar geriau – į kūrybą.


Leonardui – tai 18-oji asmeninė paroda. Joje eksponuojama 20 skaitmeninės tapybos darbų. Kūriniai stebina ekspresyvumu ir švelnia nostalgija praeičiai. Dažnai optimistiški, traukiantys akį žaliai raudonu koloritu, kaip ir jo mažosios dukterėčios žaliai raudonas pasaulis.


L. Tūras gimė 1982 m. Vilniuje. Baigė audiovizualinio meno studijas Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje, su pagyrimu 2017 m. baigė LEU vizualiųjų menų magistrantūrą. Nuo 2019 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) ir Eurazijos dailininkų sąjungos (EDS), LATGA narys.


Prieš tai jau buvo sukūręs nemaža meno darbų, išbandė įvairias kūrybos technikas. Dalyvavo įvairiose dailės parodose, iš kurių jam labiau įsimintinos buvo Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus m. paroda-konkursas „Dailininkas ir miestas”, Gdansko tarptautinis tapybos konkursas „Barwy Morza” (2012 m.), kuriose eksponavo akrilo dažais, aliejumi tapytas drobes. Jo darbai nuoširdūs, jis jaučia spalvas, geba kurti erdvinį vaizdą.

Jau ankstesniuose paveiksluose išryškėjo reljefiškai laisvos šiuolaikinės abstrakcijos. Pastaruosius kelerius metus susidomėjęs skaitmenine tapyba, randa joje daug galimybių saviraiškai. Tuos darbus atlieka mažiausio dydžio akvareliniu teptuku, nenaudodamas jokių filtrų ar efektų. Norint išgauti geriausią kokybę, tenka skirti maksimaliai laiko ir pastangų. Mylima krikšto duktė visada jį įkvepia. Leonardas kūrybai skiria visą laisvalaikį ir nežada sustoti kurti bei tobulėti.
Vieni iš paskutinių skaitmeninės tapybos darbų „Pavasaris slėnyje” 2019 m. kovo mėn. laimėjo I-ąją vietą tarptautiniame šiuolaikinio meno konkurse „Vanguard Today” Maskvoje. 2019 m. gegužės mėn. Leonardo darbas „Aukso dulkėm” laimėjo II-ąją vietą Monako tarptautiniame skaitmeninės dailės festivalyje “GRAND GALA AWARDS”, ten pat 2020 birželio mėn. darbas “Mano Siela” laimėjo 1-ą vietą.

 

Seimo II rūmų parodų galerija (Gedimino pr. 53, Vilnius).
 
Atgal