Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-06-30

LDS galerija „Meno parkas“ tarptautinėje fotomeno mugėje pristatys trijų menininkų – Dovilės Dagienės, Neringos Naujokaitės ir Remigijaus Treigio kūrinius

Photo l.a. – ilgiausiai Vakarų pakrantėje vykstanti tarptautinė fotomeno mugė birželio 27–28 d. kviečia prisijungti prie pirmosios virtualios Collect + Connect mugės. Photo l.a. tradicinę fotomeno mugės erdvę perkėlė į skaitmeninę – skirtą galerijoms, kolekcininkams, fotografams ir entuziastams iš viso pasaulio. Virtual Collect + Connect pristatys daugiau nei 70-ies dalyvių interaktyvius 3D stendus, kuriuos galima bus apžiūrėti naudojantis internetine programėle Whova.


Galerija „Meno parkas“ renginyje pristatys trijų menininkų – Dovilės Dagienės, Neringos Naujokaitės ir Remigijaus Treigio kūrinius.


Fotomenininkės Dovilės Dagienės (g. 1981) mugėje pristatomi kūriniai iš serijos „Berniukas su lazda“. Šis ciklas 2015 m. apdovanotas antra vieta didžiausiame kasmetiniame fotografijos konkurse „Sony World Photography Awards“. Originali „Berniukas su lazda“ serija yra papildyta naujais kūriniais kuriuos autorė sukūrė permąstydama savo kūrybinę patirtį ir tyrinėdama atminties ir vaizduoties raišką fotografijoje. Darbai buvo parodyti keliose menininkės solo parodose.

 

© Dovilė Dagienė. Iš fotoserijos „Berniukas su lazda“. 2015-2019. Fotopolimero giliaspaudės plokštelės atspaudas. 28 x 40 cm.


Neringa Naujokaitė (g. 1966) – menininkė kurianti fotografijos, videomeno ir instaliacijos srityse, šiuo metu gyvena ir dirba Diuseldorfe, Vokieijoje. Virtualioje photo l.a. mugėje bus pristatyti darbai iš N. Naujokaitės kūrinių ciklo Schwarz Weiß Grau (LT: „Juoda Balta Pilka“) fiksuojančio autentiško 30-ųjų buto Kaune restauravimo procesą. Aiškių architektūrinių formų ir linijų sąveika su šviesa, šiose fotografijose lemia juodos ir baltos spalvos dinamiką. 2019 m. kūriniai buvo eksponuoti menininkės solo parodoje galerijoje „Meno parkas“ Diuseldorfe, Diuseldorfo fotografijos savaitgalio (Duesseldorf Photo Weekend) metu.

 

© Neringa Naujokaitė. Iš serijos „Schwarz Weiß Grau“. 2018. Pigmentinė spauda ant Photo Rag archyvinio popieriaus. 20 x 30 cm.


Remigijus Treigys (g. 1961) – puikiai žinomas lietuvių fotomenininkas, sukūręs savitą, lengvai atpažįstamą stilių, šiuo metu gyvena ir dirba Klaipėdoje. Mugėje pristatomos autoriaus analoginės fotografijos iš 2009-2019 m. laikotarpio, pasakojančios subtilias nežinomų ir bevardžių vietų istorijas. Nei tiksli vieta, nei laikas kur fotografuojama, nėra svarbu. Čia autorius leidžia žiūrovui pačiam kurti istoriją, tyrinėjant ir naršant po subraižytą ir triukšmingą nuotraukos paviršių.

 

© Remigijus Treigys. „Konstrukcija“. 2019. Tonuotas sidabro želatininis atspaudas ant popieriaus. 29 x 51,5 cm

 

Daugiau informacijos apie menininkus rasite:
www.doda.lt
www.neringa-naujokaite.de/
http://www.mmcentras.lt/autoriai/remigijus-treigys/588


Kaip dalyvauti mugėje Virtual Collect + Connect Photo l.a.:
- Norėdami įsigyti savaitgalio bilietą (20 USD) spauskite čia.
- Savo telefone atsisiųskite programėlę Whova ir užsiregistruokite.
- Jeigu naudositės programėle stacionariu/nešiojamu kompiuteriu, įsigijus bilietą galėsite prisijungti naudojantis šia nuoroda.
- Prisijungti ir planuoti savo savaitgalį Virtual Collect + Connect mugėje galite jau dabar.
- Birželio 27-28 prisijunkite programėlėje arba naudojantis nuoroda ir dalyvaukite virtualiame renginyje.


Daugiau informacijos rasite: www.photola.com

 

Galerija „Meno parkas“
Rotušės a. 27, 44279 Kaunas
Dorotheenstrasse 22, 40235 Diuseldorfas
galerija@menoparkas.lt
www.menoparkas.lt

 

 

 
Atgal