Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-06-30

Kviečiame į Gražinos Konstancijos Remeikaitės piešinių parodos ŠARŽAI. KOSTIUMAI pristatymą ir susitikimą su autore

Gerbiamieji, kviečiame į Gražinos Konstancijos Remeikaitės piešinių parodos „ŠARŽAI. KOSTIUMAI" pristatymą ir susitikimą su autore – Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureate, charizmatiška ir įdomia menininke.

Kūrybiniame vakare dalyvaus ir gerb. Gražinos Konstancijos kūrybą pristatys dailėtyrininkė Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, skambės gyva muzika.


Renginys vyks liepos 2 d., ketvirtadienį, 18 val. Lietuvos dailininkų sąjungos parodų salėje, Vokiečių g. 4, Vilniuje.
Paroda veikia nuo birželio 18 d. iki liepos 10 d.


Dailininkė sukūrė kostiumų eskizus daugiau nei dvidešimčiai kino filmų ir trisdešimt šešiems teatro pastatymams. Parodoje eksponuojami sukurtų kostiumų eskizai ir šaržai. Šarže svarbu perteikti hiperbolizuotą portreto savitumą, o kostiumais – veikėjų charakteristiką. Paroda apjungia abu žanrus, nes eksponuojami piešiniai, tai greitai užfiksuotas sumanymas popieriaus lape. Paroda suteikia galimybę žiūrovui pamatyti spektaklio užkulisius, pirmajame idėjos realizavimo etape taip pat supažindina su klasikiniu kostiumų dizaino kūrimo procesiškumu: eskizai su pastebėjimais, charakteristika, audinių pavyzdžiais.


Gražina Konstancija Remeikaitė gimė 1934 m. lapkričio 25 d. Josvainių miestelyje, Kėdainių rajone, skulptoriaus Kosto Rameikos šeimoje. Nuo 1946 m. mokėsi Kėdainių 2-ojoje gimnazijoje. 1950 m. įstojo į tuometinę Kauno meno mokyklą. 1954 m. išvyko į Lazdijus, kur vidurinėje mokykloje dėstė piešimą ir braižybą. 1955 – 1961 m. studijavo tapybą Vilniaus Valstybiniame Dailės institute. Nuo 1976 m. dalyvauja parodose. 1978 m. įstojo į dailininkų sąjungą, scenografų sekciją. Nuo 1989 m. – kinematografininkų sąjungos, nuo 2000-ųjų – teatro sąjungos narė. 2011 m. įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

 

Lietuvos dailininkų sąjungos parodų salė (Vokiečių g. 4, Vilnius).
2020 07 02
 
Atgal