Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-06-15

Algirdo Petrulio kūrybos paroda "ŠIFRUOTAS LAIŠKAS"

Parodos atidarymas birželio 16 d. (antradienį), nuo 12 iki 18.30 val.

Paroda veiks galerijoje "Menų Tiltas" (Užupio g. 16, Vilnius).

 

„Aš nemoku niekuo kitu savęs išreikšti, išskyrus spalvas. Bet jos paveiksle turi kalbėti ir susikalbėti. Antraip kam jos reikalingos?”(…)

PALYDIMASIS ŽODIS

Paroda “Užšifruotas laiškas” buvo įkvėpta karantino metu, bandant susisteminti ir katalogizuoti A. Petrulio kūrinius, sukauptus dirbtuvės lentynose.
Kiekvieną dieną, nuo ankstyvo ryto sėdėdamas prie darbo stalo, Tėvas vis kažką rašydavo, paišydavo, krapštydavo, klijuodavo…
Užplūdus atsiminimams pradėjau tyrinėti jo paskutinių gyvenimo dešimtmečių abstrakčias akvareles ir pasteles. Kai žiūriu į jo kūrinius, man atrodo, kad tai ne tik tapyba, ne tik spalvos, bet tai jo jausmai, potyriai, nuotaikos išreikštos spalvomis.
Po daugiasluoksnėmis spalvomis dažname kūrinyje galima aptikti tekstus, kuriuos sunku iššifruoti. Prieš pradėdamas tapyti ar paišyti, Tėvas parašydavo žodį, frazę ar sentenciją, kuri tuo metu jam būdavo įdomi, svarbi, kurią norėdavo įsiminti ar pasakyti. Vėliau jis tuos tekstus užtapydavo taip, kad jų nebelikdavo. Bet kai kuriuose darbuose tekstus galima perskaityti
Senatvėje tapyba tapo A.Petrulio palydove, drauge, gydytoja ir paguoda. Tapyba tapo bendravimo su aplinkiniu pasauliu įrankiu. Jo kūriniai - tai laiškai, neišsakyti žodžiai ar jausmai, tai spalvomis užkoduotos mintys, kuriomis jis nespėjo ar nedrįso pasidalinti su mumis.

 

Galerija "Menų Tiltas" (Užupio g. 16, Vilnius).
2020 06 16–06 30
 
Atgal