Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-06-12

Lietuvos dailininkų sąjunga kartu su užsienio partneriais gavo finansavimą ES programos „KŪRYBIŠKA EUROPA“ projektui!

Norime pasidžiaugti, kad Lietuvos dailininkų sąjunga, bendradarbiaudama su projekto lyderiu Torunės šiuolaikinio meno centru (Lenkija) ir partneriu Reikjaviko organizacija „Pojūčių akademija“ (Islandija) dar praėjusį rudenį sėkmingai parengė tarptautinio mobilumo projektą „Common Ground / ComG“ programai „Creative Europe“ („Kūrybiška Europa“). Projektas, kartu su dar 92-iem projektais iš visos Europos buvo atrinktas iš 380-ies gautų paraiškų. Projekto įgyvendinimui visoms trims šalims viso skirta 197 951 EUR. Projekto vadovė - Edita Utarienė, koordinatorė - Evelina Januškaitė-Krupavičė.


Projekto temos nukreiptos į socialinį diskursą – migracijos iššūkius, sąveikas tarp skirtingų kultūrų, tautinių mažumų, vietos bendruomenių aktyvų įsitraukimą, tarpusavio komunikaciją per menines veiklas. Projekto pavadinimas „Common Ground“ (liet. „bendra žemė“) apeliuoja į migrantų ir vietinių gyventojų toleranciją ir savitarpio supratimą kuriant visiems palankų bendrabūvio mikroklimatą.


Projekto veiklos (pirmiausia, projektą vykdančių partnerių susitikimai) prasidės jau šį rudenį. Aktyvios veiklos menininkams – šių metų pabaigoje. Rezidencijos, seminarai, parodos ir menininkų susitikimai startuos 2021 m., o Lietuvą pasieks 2021 m. balandį (kvietimai, pirmieji susitikimai ir pan.). 2021 m. vasarą į veiklas aktyviai įsitrauks ne tik menininkai, bet ir vietos bendruomenės, tautinės mažumos ir kt.


Tarptautinės menininkų rezidencijos numatytos 2021 m. gegužę Lenkijoje, 2021 m. rugsėjį Lietuvoje (LDS Všį „Dailininkų namai“ Palangoje) bei 2022 m. Islandijoje. Projekto metu sukurti meniniai tyrimai Lietuvoje bus pristatyti 2021 m. pab. – 2022 m. pradžioje LDS galerijose.


Visos projekto veiklos numatytos iki 2023 m. pavasario.


LDS nariai bus kviečiami jungtis į projektą ir kartu su lenkų ir islandų menininkais vystyti meninius tyrimus, bendradarbiaujant su migrantais ir vietos bendruomenėmis. Apie galimybes dalyvauti projekte informuosime. Sekite naujienas!


 

Lietuvos dailininkų sąjungos informacija

 

 
Atgal