Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-06-09

„Žaidimai Neringos smėlynuose“

Alfonso Čepausko žemės meno instaliacijų paroda

Grigiškių kultūros centre atidaryta dailininko ir žurnalisto Alfonso Čepausko netradicinė paroda. Tai žemės meno instaliacijos „Žaidimai Neringos smėlynuose“. Šis meno žanras, kuriuo siekiama susieti gamtos ir kultūros elementus, pasirodęs užsienyje patraukė ir mūsų menininkus. Tokio meno yra Palangoje, Neringoje ir kitus, o Kairėnų botanikos sode rengiami tarptautiniai plenerai.

 


Parodoje eksponuojamų instaliacijų fotografijose smėlio kauburių, linijų, akmenėlių, nendrių ir kitokių gamtos elementų kompozicijos, spalviniai akcentai, daugiausia abstraktūs deriniai, kurie sukurti spontaniškai, intuityviai be jokio išankstinio sumanymo.

 


Reziumuodama šią kūryba menotyrininkė Evelina Januškaitė-Krupavičė pastebi: „Žaidimas su smėliu ko gero vienas natūraliausių kiekvieno žmogaus potyrių. Tai tartum projekcija į praeitį, iš kurios vaikystė grįžta prisiminimų, sapnų improvizacijų pavidalu. Tokia yra ir ši A. Čepausko paroda lengva, kiek nostalgiška, tačiau kiekvienam pažįstama ir artima. Smėlio pilstymas, pilių statymas gali būti siejamas su svajonių pilimis, arba su tuo, kaip keičiasi vietos, mintys, tikslai ir pažiūros… Tačiau tuo pačiu tai simbolizuoja bendražmogiškas amžinąsias vertybes.“

Grigiškių kultūros centras
 
Atgal