Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-06-09

Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė. OKSIMORONO SPĄSTAI

Kviečiame į tapytojos Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės parodos „Oksimorono spąstai“ atidarymą, kuris įvyks birželio 11 d. (ketvirtadienį) 18 val. LDS galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).

Personalinėje Elenos Balsiukaitės–Brazdžiūnienės tapybos parodoje „Oksimorono spąstai“ pristatomi pastarųjų ketverių metų kūriniai. Anot autorės, viskas neišvengiamai prasideda nuo žodžių – mintys ir idėjos švysteli galvoje būtent taip. Bet daugžodžiauti menininkė nemėgsta ir tik tapyboje laisvėn paleidžia šį srautą – stebi, kaip žodinė figūra tampa vaizdu. Bet piešinys neiliustruoja frazės, tik yra jos insipruotas. Šiame virsmo, oksimorono taške Elena Balsiukaitė laukia pradžios. Autorė startuoja ten, kur susiduria prieštaringumai. Užstrigimo, ambivalencijos būklė – spąstai, paradoksaliai išjudina – reikia išsipainioti. Pats žodis „oksimoronas“ tiesiogine prasme (iš gr. - oksús – šmaikštus, sąmojingas ir mōros - bukas, kvailas – būtų – „šmaikštus-bukas“ „sąmojingas-kvailas“) yra oksimoronas ir yra būdas nusakyti ar išspręsti nepaaiškinamą situaciją. Drobės paviršiuje tapytoja narplioja prasmes ir ieško išeities, stebi ir fiksuoja sąmonės tėkmę, kur riktai, kliuviniai ir įkyrumai tampa ženklais link sprendinio.


Piešiniškuose kūriniuose sąmoningai siekiama nekomponuoti, o leisti vaizdiniams lietis. Atsiveria beribiškumas, kuriame punktyru klajoja, persidengia ir susiduria reikšmės. Ekspresyvioje tapyboje – istorijos gula spalvų sluoksniais, galynėjasi tarpusavyje, kol paviršiuje virsta piešiniu ar užrašais. Sutirštėja iki objekto, vieno žodžio. Tampa teiginiu, kuris, užkabinęs žiūrovo žvilgsnį, nusitempia paskui save atgal – į gelmę.

 

Parodos laikas: 2020 06 11–07 05


Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.
 

LDS galerija „Meno parkas“
Rotušės a. 27, 44279 Kaunas
Dorotheenstrasse 22, 40235 Diuseldorfas
galerija@menoparkas.lt
www.menoparkas.lt
 

 

Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).
2020 06 11–07 05
 
Atgal