Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-06-04

Jun-Ho Park (KR / DE). „Tęsti?“

Nuo birželio 5 dienos, galerijoje „Meno parkas“ (Dorotheenstrasse 22) veiks Diuseldorfe gyvenančio ir kuriančio korėjiečių kilmės menininko Jun-Ho Park paroda „Tęsti ?“. Parodą galerijoje galima bus aplankyti iki liepos 4 dienos.

2020 pavasaris. Niekas, iš tikrųjų, niekas nežino, kas laukia visuomenės ateinančiomis savaitėmis, mėnesiais, netgi metais.


Menininkas Jun-Ho Park nagrinėja šį neapibrėžtumą. Savo parodą jis vadina „Tęsti?“ – klausimas, keliantis daug diskusijų žiniasklaidoje ir visuomenėje. Bet tai nėra klausimas „ar“ tai turi tęstis, o „kaip“: ar ir po pandemijos labiau norėsime komunikuoti skaitmeninėje erdvėje, ar daugelyje atvejų keisime skaitmeninį santykį asmeniniu, ar socialinis gyvenimas ir socialinė žiniasklaida jau dabar nėra tas pats? Ar jau esame įtikinti, kad saugumas globaliame pasaulyje tikrai gali būti efektyvus ir tvarus tik vykdant skaitmeninį stebėjimą?


Ar saugumo poreikis įteisina bet kokių duomenų apie gyventojus rinkimą?


Parodoje lankytojas susiduria su daugybe stebėjimo kamerų. Jos akivaizdžiai pagamintos iš medžio, bet žiūrovą vis tiek apima keistas jausmas: žmogus jaučiasi įtariamas ir kontroliuojamas. Tokiame kontekste net veidrodis atrodo grėsmingas ir neraminantis, kyla tardymo kambario asociacija. Žiūrovas mato save iš šalies – veidrodinį „selfį“ – stebėjimo sistemos kontekste.


Menininkas žaidžia išmestais kasdieniais daiktais, keliančiais individualias asociacijas. Išardo juos iki atskirų fragmentų, panašių į neišbaigtas atminties nuotrupas ir susieja jas tokiu būdu, kad sukuriami vaizdai tampa perskaitomi kaip didžiuliai abstraktūs peizažai, koliažai, kartu, žvelgiant į atskirus juos sudarančius elementus, regimi nauji prasminiai kontekstai.


Parodoje nėra ją pristatančių autoriaus tekstų. Tik atskiri žodžiai, raidės, daugtaškiai, lyg padrikos nuotrupos bet kurio iš daugelio „čiatų“. Jie bekonteksčiai, universalūs.


Bianca Quasebarth


Parodą organizuoja: galerija „Meno parkas“
Partneris: „Gleixnerart“

 

Galerija „Meno parkas“
Dorotheenstraẞe 22, 40235 Düsseldorf
Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lithuania
galerija@menoparkas.lt
www.menoparkas.lt

Galerija „Meno parkas“ Dorotheenstraẞe 22, 40235 Düsseldorf.
2020 06 05–20 07 04
 
Atgal