Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-06-03

2020 m. birželio 9 – liepos 25 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks paroda Hei, poparte! Lietuvos grafikų kūryba XX a. 7–8 dešimtmečiais.

7-ajame dešimtmetyje JAV ir kitas Vakarų valstybes užvaldė drąsi ir ironiška dailės kryptis – popartas, kuris Sovietų sąjungoje oficialiai laikytas kapitalistinio pasaulio blogo skonio įsikūnijimu. Nepaisant tokio vertinimo, beveik tuo pačiu metu Lietuvos grafikoje taip pat atsirado šios meno krypties apraiškų. Popartiški estampai parodinėse salėse buvo eksponuojami retai, tačiau ši vakarietiška estetika plito kartu su daugiatūkstantiniais plakatų, knygų ir žurnalų tiražais ir taip tapo neatskiriama sovietmečio Lietuvos vizualiosios kultūros dalimi. Šiuo laikotarpiu grafikai buvo vieni progresyviausių dailininkų Lietuvoje, drąsiai laužiusių ne tik oficialaus meno, bet ir specializacijos ribas. Todėl ekspozicijoje greta estampų, plakatų ir knygos meno eksponuojama sieninė tapyba, scenografijos projektai, asambliažai.

 

Paroda suskirstyta į lietuviškam popartui būdingas temas, apimančias jaunimo kultūrą, psichodelinę kryptį, socialistinį ir tautinį popartą. Ekspoziciją atliepia ją lydintis katalogas, kuriame išsamiai aptariamas lietuviškas popartas, publikuojami laikotarpio kontekstą papildantys tekstai apie hipių subkultūros ir roko muzikos gyvavimą sovietinėje Lietuvoje. Parodoje ir jos kataloge pristatomi kūriniai sutelkti iš asmeninių menininkų archyvų, valstybinių bei privačių institucijų rinkinių. Ši ekspozicija ir leidinys svariai papildo Lietuvos dailės tyrimų lauką, o tuo pačiu supažindina visuomenę su svarbiais XX a. II pusės grafikos meno raidos aspektais.

 

Kuratorė Deima Žuklytė-Gasperaitienė
Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

 

Partneriai

Dizaino fondas, Lietuvos ypatingasis archyvas, Lietuvos literatūros ir meno archyvas, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, MO muziejus, Radviliškio raj. Baisogalos gimnazija, Vilniaus galerija, Vilniaus teatras „Lėlė“, Vilniaus universiteto biblioteka

 

Informaciniai partneriai

Artnews.lt, 7 meno dienos

Informacija graphic.lt, +370 5 261 19 95

Vilniaus grafikos meno centro galerija „Kairė-dešinė“ (Latako g. 3, Vilnius)
2020 06 09 - 2020 07 25
 
Atgal