Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-05-26

Galerija „si:said“ pristato Dalios Mikonytės personalinę parodą „bust“

Iš „Prospekto“ galerijos Vilniuje į galeriją „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) persikelia Dalios Mikonytės personalinė paroda „bust“. Birželio 5-ąją 18 val., atidarymo dieną, taip pat gros ir Rūta MUR.


Naujausioje D. Mikonytės parodoje vizualinėmis priemonėmis kalbama apie vėžį, subtiliai atveriant asmenines kūno ir išgyvenimo patirtis. Sudėtingos ligos akivaizdoje kinta ne tik kūnas, bet ir paties objekto kūniškoji patirtis, kuri formuojasi stebint bei fiksuojant nepažinius virsmus ir metamorfozes, sukuriančias santykį tarp identiteto ir materialumo. Autorei svarbus laikinas ir neišvengiamas kūnų materialumas, jų sekretai, žydėjimai bei mutacijos. Pavadinimas „bust” referuoja į biustą – [pranc. buste < lot. bustum — antkapinis paminklas] – skulptūros formą arba moters krūtinę. Lietuvių kalboje žodis „bust” taip pat vartojamas kaip veiksmažodžio „busti” trumpinys, skirtas pabudimui.

 

bust A3x2


Personalinės parodos centre – video darbas „bust”, sukurtas bendradarbiaujant su menininku Adomu Žudžiu, rašytoja Lina Simutyte ir kompozitore Ruta MUR. Vaizdų atkūrimui jame naudota fotogrametrija ir skanografija bei medicininė fotografavimo-skenavimo technika – rentgenas ir magnetinio rezonanso tomografija (MRT). Atsigręžiama į moters krūtų ikonografiją – pasimatuojami skirtingų laikotarpių tapybos ir skulptūros kūriniai. Nostalgiškai medituojamas nuasmenintas bandymas suprasti, reflektuoti ir perkurti save per vizualinę kultūrą.


Parodoje taip pat pristatomos 2015–2020 metais sukurtos tatuiruotės (kolaboruojant su Egle Tamulyte-Shaltmira, Inga Aleknavičiūte-Careful Pen, Lina White), virtusios galerijos sienų piešiniais, skulptūriniai artefaktai bei skanografijos koliažai – sekretai ir herbariumai. Juose išsikeroję augalų lapai, įvairiausios gėlės bei jų žydėjimas atskleidžia ne vien dinamišką floros trapumą, bet taip pat sukuria jautrią nuorodą į ligos metu „pražystančius" nagus ir kintančią viso organizmo struktūrą. Juvelyrinę grafiką primenančios rožės, išsiskleidusios infekcijos pažeistų teritorijų kūno žemėlapyje, ne tik paveikia paviršinę odą, bet ir giliuosius jos audinius bei limfinę sistemą. Autorės pasirinkta estetinio vaizdavimo priemonė asociatyviai leidžia pajusti grožio triumfą net trapaus laikinumo bei irimo procesų akivaizdoje. Šie sekretai – ir išgyvenimo džiaugsmo šventė, ir pagirios. Neramus miegas ir pabudimai keliaujant.

 

bust B3x2


Dalia Mikonytė ‒ menininkė ir tyrėja, kurianti fotografijos, video, 3D grafikos ir teksto medijose. Jos darbuose tyrinėjamos skirtingos suvokimo ir atpažinimo variacijos, domimasi santykiu tarp materialumo, technologijų ir tapatybės. Subjektais dažnai tampa intymi ir vieša erdvė bei laikas, asmeninės ir grupinės patirtys, tapatybė ir jos reprezentacija, ženklai, tikrovė, aktuali ir virtuali realybė. Dalia Mikonytė kuria poroje su Adomu Žudžiu, yra menininkių grupės Cooltūristės, LTMKS (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos) ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė. Daugiau: www.daliamikonyte.lt


Paroda veiks iki birželio 26 d.
Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.
Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.

 

Daugiau informacijos:
galerija [si:said]
Skaistė Marčienė, Mob. 8600 39972

Galeriją „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda).
2020 06 05-20 06 26
 
Atgal