Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-03-19

Lietuvos dailininkų sąjunga baigia įrenginėti LDS biblioteką

Kol koronavirusas sustabdė parodinę veiklą, Lietuvos dailininkų sąjunga baigia įrenginėti LDS biblioteką.


LDS pirmininkės E. Utarienės iniciatyva buvusi apleista patalpa, pamažu įgauna skaityklos vaizdą.

„Skiriasi kaip diena ir naktis, koks vaizdas buvo ir koks yra dabar“– sako pirmininkė. Jau pradėjusi dirbti prieš aštuonerius metus, radau visą lentyną įdomiausių knygų. Tuomet darbuotojos akcentavo tų knygų svarbą, tarp jų buvo ir yra senų labai vertingų leidinių. O kiek puikių dailininkų meno albumų, ir LDS narių ir parsivežtų iš parodų „užsieniuose“! Visad kirbėjo mintis, kad reikia sudaryti sąlygas pamatyti, pavartyti tuos nuostabius kūrėjų albumus, knygas, kuriomis mes didžiuojamės.“


Trumpai apie darbus: pakeisti langai, pakeistos grindys, perdažytos sienos, nupirktos ir sumontuotos papildomos lentynos, įrengta vaizdo stebėjimo sistema.

 


„Matome, kad knygų daugėja, tad įrengsime dar keletą lentynų. Ir dar...“iki pilnos laimės“- trūksta sėdmaišių – įsivaizduoju, kaip jaukiai įsitaisę žmonės mūsų skaitykloje skaito knygas. Dėkinga bibliografėms Erikai ir Viktorijai, kurios profesionaliai surašė knygas, dėkinga statybininkams, taip pat – didelis ačiū mūsų ūkvedžiui Dainiui, kuris sumontavo lentynas, sudėjo į jas knygas ir susižavėjęs vis atnešdavo mums parodyti kokį atrastą „lobį“. Labai gražus, sakyčiau simbolinis sutapimas – lankytojai išvys naują erdvę, o vienos iš bibliografių Viktorijos kūdikis neseniai išvydo pasaulį. Argi ne puiku?????

 


Kaip žinia, mūsų sąjunga įsteigta 1935 metais, todėl turime sukaupę unikalią vertingų knygų kolekciją, kurią atversime praėjus karantinui (sunku laukti jo pabaigos, todėl įdomiausiais eksponatais pasigirsime facebook‘e :)  ).


Dailininkų sąjungos informacija 20-03-19

 
Atgal