Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

Rokas Beržiūnas

Rokas Beržiūnas
Specialybė:
Tapyba (abstrakcija)
Gyvenamoji vieta:
Vilnius
Tinklapio adresas:

Rokas Beržiūnas gimė 1983 m. Vilniuje.

1994-2002 metais mokėsi ir baigė nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą, skulptūros specialybę. 2006 m. įgijo bakalauro laipsnį Vilniaus Dailės Akademijoje, interjero dizaino specialybėje. 2004 - 2006 dirbo galerijoje “Vartai“, parodų ekspozicijų kūrėju. Nuo 2014 metų yra Lietuvos Dailininkų Sąjungos narys.

Rokas Beržiūnas yra jaunas, tačiau jau gerai žinomas tapytojas, sulaukiantis gerų atsiliepimų iš kolekcininkų ir galeristų. Nuo 2005 aktyviai kuria akrilinės tapybos srityje, surengė virš penkiolikos personalinių parodų, dalyvauja bendrose parodose ir pleneruose Lietuvoje ir užsienyje.

Baigęs meno mokslus M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijas Vilniaus dailės akademijoje, R. Beržiūnas pasuko link tapybos, čia mėgindamas įgyvendinti jam svarbias idėjas ekspresyvia, temperamentinga tapybine kalba.

“Jo kūrybos kelias balansuoja tarp realių vaizdinių ir abstrakcijų. Tačiau paveikslai žadina vaizduotę ir yra romantiškai įspūdingi, nes asociatyviai primena nepasiekiamus ir neįžiūrimus paprasta akimi peizažus: “kosminius ūkus, žvaigždžių sprogimus, žvaigždžių dulkių sklandymą kosmose, nežinomų planetų paviršius, kalnagūbrius, kosmose gyvenančios gyvybės šešėlius”. Beržiūno tapyba inspiruoja panašumą su M. K. Čiurlionio kūriniais. Tačiau ir pats autorius neslepia, kad jį inspiruoja M. K. Čiurlionio tapybos simboliai, stilistika. Tai jam tampa atspirties tašku, siekiant savarankiškumo. Anot dailėtyrininko Vido Poškaus, “su Čiurlioniu jį pirmiausia jungia gimininga plastinė abėcėlė (sececiškai muzikalių –ornamentų šmėžavimas ar simbolistinio paslapčių rūkelio tvyrojimas)“ . Beržiūnas savo kūrybos kelią energingai kreipia savųjų idėjų realizavimui. Jo kūriniai fokusuoja drąsų ir energingą smalsumą provokuojantį žvilgsnį ir filosofiją. Iš skirtingo rakurso nutapyti žemės rutulio, kosmoso erdvių motyvai atskleidžia autoriaus norą kalbėti abstrakčia kalba apie globalius reiškinius.“